Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahapesu soodustajad ei saa veel rahulikult hingata – lisaks EKRE-le jätkab uurimist ka Euroopa Komisjon

-
11.09.2019
Rahapesu soodustajad ei saa veel rahulikult hingata – lisaks EKRE-le jätkab uurimist ka Euroopa Komisjon

Bloomberg kirjutab seoses Danske panga rahapesuskandaaliga, et panga järelevalveorganid ei ole veel uurimise alt pääsenud.

Euroopa Komisjon kaalub algatada rikkumise asjus menetlust, mis puudutab otseselt ka asjaga seotud riikide järelevalveorganeid.

Nimelt on otsustanud Euroopa Liit jätkata Danske Bank A/S-i järelevalveorganite tegevuse uurimist Taanis ja Eestis, olgugi, et EL-i Pangandusjärelevalve (EBA) järelevalvenõukogu otsustas varasemalt, et Eesti ja Taani finantsjärelevalve ei rikkunud aastatel 2007-2014 Danske Banki üle järelevalvet tehes Euroopa Liidu õigust.

Euroopa Komisjon tegeleb aga endiselt rahapesu uurimisega, et otsustada, kas algatada rikkumise osas menetlust. Komisjoni justiitsosakonna vanemametnik Alexandra Jour-Schroeder ütles möödunud nädalal Euroopa Parlamendi ees, et riike võib endiselt ees oodata kohtuasi ja isegi rahatrahv.

„See juhtum ei ole veel lõpetatud,“ ütles Jour-Schroeder. „Kuid me vajame täpsemat teavet Eestist ja Taanist, et näha, kas me saame midagi teha.“

Ehkki EL-i pangandusjärelevalve lõpetas selle aasta kevadel uurimise EL-i seaduste võimaliku rikkumiste osas, kinnitab avalikusse ette lekkinud raport, et EL-i järelevalvenõukogu leidis siiski Eesti ja Taani järelevalveorganite tegevuses mitmeid puudujääke.

Danske pank püüab rahapesuskandaali selja taha jätta, ehkki tegemist on ilmselt läbi aegade suurima rahapesuga Euroopas. Läbi Danske panga Eesti filiaali liikus aastatel 2007-2014 ligi 230 miljardit dollarit kahtlast raha. Danske panka ootab ees kriminaaluurimine mitmes riigis ja panga aktsiad on korralikult langenud. Lisaks pelgavad investorid, et pangale määratakse miljardite dollarite suurused trahvid.

Allikas: Bloomberg

Refereeris Triin van Doorslaer