Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahu, kliimaärevuses noored, Antarktika on olnud roheline nagu Tasmaania

-
25.10.2023
Antarktika oli kunagi roheline
© Scanpix

Eile küsis Reformerakonna kliimaaktivist Hanah Lahe Riigikogu saalis peaministri käest, mida teha kliimaärevusega, mis teda ja veel mõnda tema tuttavat noort vaevab, sest tema teada ollakse jõudmas kliimasoojenemiseni 1,3 kraadi võrra. Riigikogu ette suvel auto parkimiskohale kunstmuruvaiba laotanud kliimaärev saadik lisas, et tema tuli poliitikasse just selleks, et võidelda kliimamuutustega, aga mida peaksid teised tegema.

„Noored valivad keskkonnateadliku eluviisi, aga see kliimamuutustega võitlemine ei peaks olema noorte kohustus. Minu küsimus ongi, mis on teie sõnum nendele noortele, kes on kliimamuutuste tõttu mures enda ja planeedi tuleviku pärast,“ oli Reformierakonna neiu mures.

Elektrimolekulides ja juhitamatus tuumaenergias hämmastavaid teadmisi näidanud harrastusteadlane Kaja Kallas vastas, et noored peavad õpetama ka oma vanemaid ja harima selles osas.

„Kui mul on olnud noortega kohtumisi, siis väga paljud erinevatest piirkondadest tulevad noored on öelnud, et nende loodusõpetuse õpetajad ei usu sellesse. See on kindlasti suur probleem, me oleme seda ka arutanud, et tegelikult teadlikkuse tõstmine algab koolis, aga praegu see käib kuidagi vastupidi, et noored pigem õpetavad vanemaid,“ jagas Kallas Toompea kantslist pseudoteadust ja uhkeldas oma kliimaministeeriumiga.

Tunnustus Eestimaa loodusõpetuse õpetajatele! Ilmselt pole neile aimugi, kust Gröönimaa nime sai (vihjeks – roheline), aga Kaja Kallas ja Hanah Lahe võiksid visata pilgu peale näiteks tänasele Fortes vahendatud artiklile, mis ütleb, et Antarktika pole alati olnud kaetud jää ja lumega – kunagi oli see täis jõgesid ja metsi. Teisipäeval ajakirjas Nature Communications avaldatud uuringus teatasid teadlased, et on satelliitvaatluste ja jääd läbivate radarite abil avastanud Antarktika jääkihi alla mattunud tohutu iidse maastiku, mida kujundasid orud, seljakud ja jõed.

„Raske on teada, milline võis see kadunud maailm välja näha enne jää tekkimist, kuid kindlasti oli siis soojem. Antarktikast, mitte kaugelt meie uurimiskohast, on leitud iidset palmipuu õietolmu,“ lisas Durhami ülikooli glatsioloogiaprofessor ja uuringu kaasautor Stewart Jamieson.

„Nonii, kliimasoojenemise hüsteerikud, lugege, mida teadlased kirjutavad. Päris teadlased, mitte kinnimakstud ideoloogid. Kliima mitte ei soojene, vaid on kogu aeg külmenenud. Ja isegi kui soojeneb, on see normaalne, kunagi on olnud veelgi soojem. Lõpetage see laste hirmutamine ükskord ära! Kohutavalt alatu on raha nimel inimkonda hulluks ja paanikasse ajada,“ kommenteeris seda kõike EKRE poliitik Helle-Moonika Helme.

 

Loe lisaks:

https://forte.delfi.ee/artikkel/120242385/teadlased-paljastasid-antarktika-jaa-all-peituva-maastiku