Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvariietes poseerinud rootslannat sõimati rassistiks ja natsiks

-
18.06.2021
Rootsi lipud
© Scanpix

Järjekordne ajuvaba tunnistus sellest, kui haigeks on maailmas mõned asjad läinud: rahvuspühal rahvariietes poseerinud rootslannat süüdistati rassismis ja sõimati natsiks.

Evelina Hahne postitas Rootsi iseseisvumispäeval endast rahvariietes foto Facebooki ja õnnitles kaasmaalasi tähtsa päeva puhul, kuid sattus siis jõhkrate rassismisüüdistuste ohvriks, vahendab Postimees.

Kaunis rahvarõivas tehtud pildi juurde kirjutas naine ka sõnumi kaasmaalastele. «Täna peaksime meie, rootslased, seisma sirge seljaga ja olema uhked oma esivanemate suure ülesehitava töö üle. Ma armastan oma riiki! Head rahvuspüha!»

Postitust jõudis aga rahvarõiva grupist välja ning sellele järgnesid mitusada alandavat kommentaari Hahne pihta. Üheks põhiliseks süüdistuseks oli see, et ta on rassist ja nats.

Kuna Rootsis on palju eri rahvuseid, tundsid sisse rännanud inimesed end Hahne rahvusliku postituse tõttu solvatuna. „Põlisrootslaste ülistamine on ülim rassism. Kas meie polegi inimesed? See naine on rassist!» – see üks paljudest sarnastest kommentaaridest Hahne postituse all.

Hahne jagas endaga juhtunut ka Twitteris, kus on saanud väga palju tuge. „Me ei saa lasta vasakäärmuslastel oma Rootsi kultuuri kukutada,“ vastas ta ühele kultuurimarksistist kommenteerijale.

Rassismiteema tõuseb esile aeg-ajalt ka meil. Kui EKRE poliitik Uno Kaskpeit küsis Riigikogu tunnis, et miks toidukulleriteks on valdavalt neegrid, löödi talle kohe rassistisilt otsa ette.

Loodetavasti saame rahus siiski oma rahvuspühasid tähistada ja tantsu- ja laulupidu pidada.