Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvas pole rahul: Vilniuses avaldati meelt migrantide võõrustamise vastu

-
30.07.2021
Leedu on mures, sealhulgas ka noored.
© Scanpix

Alljärgnev uudis peaks olema hoiatuseks ka Eesti PortoRollo valitsusele rändekriisi ajaks – rahvas teab juba liiga palju sellest, mida on kaasa toonud migrantide vastuvõtmine, seda kasvõi häda sunnil, ja inimesed ei ole nõus majutama aastakümneid sõdinud ning täiesti võõra kultuuriga maa rändlejaid.

Vilniuses avaldas neljapäeval pärastlõunal valitsuse hoone ees umbes 400 inimest meelt migrantide majutamise vastu Kagu-Leedus Dieveniškėsi linnas.

Inimesed tõid kaasa loosungid nagu “Peatage migrandid” ja “Me hoolime oma julgeolekust”. Samuti toodi kaasa Leedu ja kohalike kogukondade lippe. Lisaks toodi kaasa traditsiooniliste väärtuste liikumise Marss Perekonna Kaitseks sümboleid.

“Nad tõid umbes 300 pagulast meie küla lähistele. Peame elama nende bandiitide lähistel, kes ebaseaduslikult piiri ületavad. Nad ei karda midagi. Me oleme mures oma julgeoleku, oma laste julgeoleku, oma kodude julgeoleku pärast,” ütles üks Rūdninkai elanik, kes tuli Dieveniškėsi elanikele enda sõnul toetust avaldama.

“Ma tean, mida nad teevad Saksamaal, Rootsis, see on võimatu, nad käivad ringi, nagu nad oleksid kodus,” kurtis ta.

Varem sel nädalal blokeeris mitukümmend inimest tee Rūdninkai polügoonile, avaldades meelt migrantide võõrustamise vastu. Meeleavaldajate laialiajamiseks pidid julgeolekutöötajad jõudu kasutama. Siseminister Agnė Bilotaitė ütles hiljem, et migrantide majutamises polügoonil on kohalike elanikega kokkuleppele jõutud.

Siseministeerium tahtis majutada Dieveniškėsis mitusada migranti septembriks, kuid hiljem loobuti plaanidest kohaliku kogukonna vastuseisu tõttu.

Bilotaitė kinnitas, et migrantide viimiseks sinna pole mingeid plaane. Migrantidele mõeldud majutust hoitakse varuvariandina.

Dieveniškėsi linna elanikud on korraldanud migrantide majutamise vastu mitu meeleavaldust. Sealjuures ütlesid nad, et kavandatud majutus asub liiga lähedal ühele koolile.

Baltic News Service