Rahvaste ränne muutub aina lihtsamaks — illegaalid jõuavad Saksamaale lennureisijatena

Maailm,
©Jaanus Lensment/Postimees
Kui kindlad me võime olla, et ka Tallinnasse saabuvad lennukid ei sisalda illegaale?

Saksamaa seisab uue skandaali ees — on selgunud, et umbes kolmandik varjupaigataotlejatest on riiki saabunud lennukiga.

Otsest arvestust selle üle ei peeta, kuid see info on selgunud Saksamaa Föderaalse Immigratsiooniteenistuse küsitlusest rändemarsruudi kohta, mida ei tehta kohustuslikus korras. Peamiselt tuldi lennukiga Saksamaale Türgist ja Kreekast, kus paiknevad teatavasti suured põgenikelaagrid ja -keskused.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmanda riigina, kust lennutee migrante kohale on toonud, nimetatakse Gruusiat, kuid selle maa kavatseb Berliin kohe-kohe lülitada ohutute riikide hulka, mis tähendab, et sealt tulijaid enam lihtsustatud korras vastu ei võeta.

Eelmisel aastal küsitleti 20 876 varjupaigataotlejat. Nendest 6183 märkisid, et nad on tulnud lennukiga. Tänavu on sel moel saabunud juba umbes 3000 immigranti.

116 varjupaigataotlejat lendasid Saksamaale Iraagist, 106 Iraanist ja 105 Itaaliast. Kokku tulid põgenikud õhutsi 90 riigist, sealhulgas Afganistanist (4), Etioopiast (21), Liibüast (2) või Omaanist (4). Föderaalvalitsuse Young Freedomi loend sisaldab ka selliseid riike nagu Šveits (6), Rootsi (9), Belgia (7), Taani (2), Prantsusmaa (18), Norra (4), Hispaania (29), Soome (1), Bosnia ja Hertsegoviina (7) ja USA (5).

Kogu asja võttis üles immigratsioonivastase Alternative für Deutschland (AfD) Bundestagi saadik Leif-Erik Holm, kelle sõnul valitseb varjupaigataotlemiste protsessis kaos. Nii näiteks ei kontrollita ametlikult ja regulaarselt taotlejate rändemarsruuti ega saabumisviisi.

“Minu päringutele vastuseid ei tule või muutuvad need järjest kummalisemaks. Kuidas said sisserändajad ilma viisata lennukiga Türgist Saksamaale? Kas varjupaigataotlejate sisenemisel on kuritarvitatud turistiviisasid? Kas Itaalia ja Kreeka lihtsalt ei kontrolli sisserändajaid lennujaamades?” küsib Holm.

Föderaalvalitsus peab tema sõnul nüüd kiiresti uurima immigrantide ilmselgelt ebaseaduslikke sissesõiduvõimalusi ja tegema lõpu lennuliinide kasutamisele illegaalide poolt Saksamaale jõudmiseks.

Allikad: Junge Freiheit, kansalainen.fi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused