Rahvusmeelne Ungari alustas kitsarööpmelise raudtee taastamist

Maailm,
Felcsuti

Laupäeval avas Ungari peaminister Viktor Orbán 5,6 kilomeetri pikkuse kitsarööpmelise raudtee Fejéri komitaadis, vahendab Feol.hu. Raudtee oli lammutatud kommunistliku režiimi aastail.

“Me avame praegu raudteed, aga jutt käib millestki palju enamast,” ütles Orbán oma kõnes. “Me räägime kohaliku elukeskkonna parandamisest. Ungaris ei ole kunagi varem, ka rahuajal, olnud nii palju investeeringuid ja arendustegevust kui praegu. Me ei näe ainuüksi rööpaid, vedureid ja semafore, me ei näe ainuüksi rauda ja terast, vaid ilusamat ja kodulähedasemat eluviisi, kaunimat ja kodusemat Ungarit.”

5,6-kilomeetrine raudtee ühendab Felcsúti ja Alcsútdobozi küla, samast piirkonnast on pärit ka peaminister. Plaanis on aga taastada varem kogu Budapesti ümbritsenud kitsarööpmeliste raudteede võrk, mis ühendaks omavahel nii hajaasustusega külasid kui ka suuremaid keskusi.

19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses rajati kitsarööpmelisi raudteid ekstensiivselt mitmel pool Euroopas, sealhulgas ka Ungaris ja Eestis. Kommunistliku režiimi aastail pärast Teist maailmasõda võeti suur osa neist üles, kuna lokaalset eluviisi prioritiseerivad kitsarööpmelised raudteed ei sobinud kokku bolševistliku plaanimajandusega.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused