Rahvusriikide vaenaja Soros kavatseb oma ideoloogilist haaret globaalse ülikoolide võrgustiku kaudu laiendada

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
Georg Soros

Ungari valitsus hoiatab vasakliberaalset ilmavaadet toetava miljardäri George Sorose plaani eest investeerida suuri summasid ideoloogise võrgustiku loomisse.

89-aastane finantsspekulatsioonidega tuntuks saanud ja Prantsusmaal siseinfo kuritarvitamise eest süüdi mõistetud Soros on juba aastaid tegelenud globaalsete eesmärkide rahastamisega kogu maailmas (muuhulgas toetas ta Suurbritannias Brexiti vastast kampaaniat).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd on Soros aga teatanud, et soovib luua uue Avatud Ühiskonna ülikoolide võrgustiku, millest peaks tema enda sõnul saama ta elu kõige tähtsam ja püsivam projekt. Möödunud nädalal Davosi majandusfoorumil oma plaanidest rääkides ütles plutokraat Soros, et võrgustikku kuuluvad ülikoolid hakkavad tegelema isikuvabaduste ja avatud ühiskonna edendamisega ning võitlema autoritaarsuse ning rahvuslusega.

Samuti tahetakse Sorose sõnul seista väljendusvabaduse ja usuvabaduse eest. Võrgustikku kuuluvad ülikoolid hakkaksid võimaldama õpinguid nn vähemusgruppidele ning annaksid tööd „poliitiliselt rõhutud õppejõududele“.

„Sorose arvates on aeg, et Avatud Ühiskonna Fond – masin, mille kaudu ta rahastab lugematuid ettevõtmisi oma ideoloogiliselt laetud poliitilise agenda edendamiseks – kasutab ära oma senist edu ja loob „uue ning innovatiivse haridusvõrgustiku“, mida maailm väga vajavat,“ täheldas Ungari rahvusvaheliste suhete ja kommunikatsiooni aseminister Zoltán Kovács oma ametlikus blogis. Ning lisab sarkastiliselt: „Kindlasti nõustuvad kümned miljonid valijad üle kogu maailma, et just seda maailm tõesti vajabki.“

Kovács kirjutab, et rahvusvaheline peavoolumeedia ja globalismi mahitajad nimetavad Sorost hellitlevalt filantroobiks ja heategevusega tegelejaks. „Kuid kuulake korraks, mida räägib Soros ise. Ta ei varja eriti oma kindlat soovi suruda läbi oma nn avatud ühiskonna agendat,“ kirjutab Kovács.

Sorosel ja tema võrgustikel on kogu maailmas mõjuvõimsaid toetajaid, näiteks tegeleb Euroopa Liit lakkamatult sellega, et püüab muuta Ungari seadusi, mille eesmärgiks on tagada Sorose tegevuse suurem läbipaistvus ja takistada tema ettevõtmisi illegaalsele immigratsioonile kaasaaitamisel.

Allikad: Breitbart, The Hill

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused