Rändepakti maaletoojad tahavad raadiojaamad massimigratsiooni kiitma panna

Maailm,
Ehk lasevad Mondo väljaõpetatud ajakirjanikud eetrisse ka mõne popkultuurse lookese Nizza Notre Dame katedraali sündmustest – need on ju samuti rändesse avatud suhtumise tagajärg.

Marrakechi rändepakt tungib ideoloogiliste MTÜ-de kaudu üha tugevamalt Eesti ühiskonda, sealhulgas massirände eelpropagandana ehk sellest protsessist positiivse kuvandi loomisena.

Arenguabiga tegeleva vabaühendus MTÜ Mondo kuulutab välja rändeteemalise stipendiumikonkursi raadioajakirjanikele. Konkursi eesmärk on stipendiumiga toetada raadiosaadete sarja, mis analüüsib inimeste rände ja popkultuuri omavahelisi seoseid näiteks levimuusika arengulugu läbi rände või muu selline. Stipendiumivooru suurus on 5000 eurot ja välja antakse kuni kaks stipendiumi, üks eestikeelse ja teine venekeelse sarja tootmiseks, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Stipendiumi väljaandmist toetab Euroopa Komisjon projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil” raames. Projekti peamine eesmärk on toetada avatumat, kaasavamat ja teadlikumat suhtumist rändesse ja rändajatesse. Sinna alla kuulub ka noortega töötavate spetsialistide ja noorte, kuni 35-aastaste ajakirjanike jõustamine.

Eesmärk on seega välja öeldud: “toetada  avatumat, kaasavamat ja teadlikumat suhtumist rändesse ja rändajatesse”. Kindlasti jäävad täiesti mängust välja massirände negatiivsed tagajärjed nii Eestile kui maailmale (mida on näha värskete terroriaktide kaudu Lääne-Euroopas), rääkida tuleb ainult head, mis on nõudena kirjas ka rändepaktis.

Teiseks oluliseks hoiatuseks on see, et mõjutamise all on nooremad ajakirjanikud, kes peavad hakkama rännet kiitma. Nii võetakse neilt ära objektiivsus, need inimesed ei hakka enam analüüsima rändeprotsesside tegelikke tagajärgi, nad lülitavad halva poole sootuks välja – täpsemalt öeldes tehakse neist sel moel rändeideoloogid. Hoobi saab ka raadioajakirjanduse sõltumatus ja professionaalsus, eetrist hakkab kõlama puhas Marrakechi propaganda.

Ja mõistagi tuleb raha Euroopa Komisjonilt, nagu ka hilisemad migrandid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused