Rändepakti mürgine hingus: ÜRO tahab selle vastu olemist vihakõneks tembeldada

Maailm,
©AP/Scanpix
Marrakechi rändepakt on nagu Sahara liivatorm, mis paiskab maailma migrante täis. Pilt on illustratiivne.

Marrakechi rändepakti kurjakuulutav vari on tõusmas kõigi seda heaks kiitnud riikide kohale.

Nimelt käivitas ÜRO peasekretär António Guterres esmaspäeval uue üleilmse strateegia vihakõne vastu, mis olevat tema sõnul “mürgitamas” debatti olulistel teemadel nagu ränne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Guterres tõi eraldi välja kampaania, mis tema sõnul mobiliseeriti ÜRO globaalse rändeleppe vastu. “Oleme näinud, kuidas debatti inimeste liikumise üle mürgitati libanarratiividega, mis sidusid põgenikud ja migrandid terrorismiga ning panid nende arvele paljud ühiskonna hädad,” ütles peasekretär.

Mõistagi jätab peasekretär välja selle, kuidas kogu rändepakt on täiesti suunatud nõudele, et sihtriigid peavad oma ühiskonna migrantide järgi ümber kujundama. Ühiskonnad aga saavadki endale kaela tohutud hädad, kui hakkavad kohustuslikult teistest kultuuridest pärit inimesi enda rahakoti peale elama võtma.

See, kuidas migratsioon terrorismi ja kuritegevuse endaga kaasa tõi, on nähtav tänases Euroopas – kasvõi Bildi loost, kuidas ISIS-e seksiorjatariks muudetud ja põgenema pääsenud jeziiditar kohtas oma vägistajat Saksamaal varjupaigataotlejana! Ja see pole vasakliberaalide soodustavas massirändes mitte erand, vaid reegel.

Guterres kuulutas strateegia välja ÜRO inimõiguste nõukogus, kampaaniat hakkab juhtima peasekretäri erinõunik genotsiidi ennetamise alal Adama Dieng, kes “kujundab süsteemi tasandi strateegia ja esitab globaalse tegevuskava vihkamiskõnega võitlemiseks.”

“Vihkamine on liikumas peavoolu – ühtviisi liberaalsetes demokraatiates ja autoritaarsetes süsteemides,” ütles Guterres inimõiguste nõukogu 40. istungjärgu avakõnes. “Osa suurparteisid ja riigijuhte võtab nišiideid üle oma propagandasse ja valimiskampaaniatesse.”

ÜRO peasekretär ajab teadlikult segi oletusliku vihkamise ja Euroopa riikide soovi kaitsta oma traditsioonilist ühiskonda ebainimliku, repressiivse ja kohustusliku rändesurve eest, mida suunavad vasakliberaalid. See, et rahvad ei taha iseendale poomisnööri kaela panna, pole mingi teiste vihkamine, vaid enesealalhoid.

Tõenäoliselt on Guterresi plaan üks osa Euroopa avaliku ruumi suukorvistamisest enne Euroopa Parlamendi valimisi. ÜRO hakkab üha enam näitama oma ebademokraatlikku ideoloogilist palet.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused