Rändesurve ei kao: migrandid pressivad Valgevenest Leetu, Lätti ja Poolasse

Maailm,
©Scanpix
Migrandid teel Valgevenest Leetu.

Valgevene vastasseis naaberriikide jätkub ja vastuseks Minski rände suunamisele kindlustavad Poola, Leedu ja Läti oma piiri ning tõrjuvad migrante.

Läti piirivalve takistas kolmapäeval 101 inimese ebaseaduslikku sisenemist riiki Valgevenest, edastas neljapäeval piirivalve.

Alates 10. augustist on takistatud  645 inimese ebaseaduslikku piiriületust.

Leedu piirivalve saatis viimase ööpäeva jooksul piirilt tagasi üle 150 Valgevenest ebaseaduslikult siseneda üritanud migrandi, teatas piirivalveamet neljapäeva hommikul.

Juhtumid leidsid aset Ignalina, Varena, Šalčininkai piirkonnas ja Druskininkai omavalitsuses.

Leetu üritati tungida nii ükshaaval kui ka kuni mitmekümneliikmeliste rühmadena, viimane viis on omane eriti Šalčininkai piirkonnale.

Piirivalve jätkab laiendatud patrullimist, õhuseirega aitavad Saksamaa ja Läti. Viimasel ööpäeval ei olnud piirivalvuritel vaja rakendada füüsilist jõudu ega kasutada relvi.

Sel aastal on Valgevenest ebaseaduslikult üle piiri Leetu jõudnud rohkem kui 4100 migranti. 2020. aastal oli neid 81.

Leedu on kehtestanud rändesurve tõttu riigis eriolukorra. Ametiisikute hinnangul on rändevoog Valgevene režiimi korraldatud.

Poola on alustanud tara ehitamist piirile Valgevenega, et takistada ebaseaduslike migrantide saabumist. Tara tuleb 2,5 meetri kõrgune, piir Valgevenega on 150 kilomeetrit pikk. (BNS-ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused