Rändesurve Hispaaniale kasvab ja migrantide pealetung muutub üha vägivaldsemaks

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Aafriklased Ceuta tara taga oma võimalust ootamas.

Rändekriisi arengud on näidanud, et kui tee Euroopasse ühes kohas kinni pannakse, kandub surve kohe teise regiooni, kuid nõrgenemist märgata pole.

Sajad migrandid püüdsid kolmapäeva hommikul ronida üle Marokot ja Hispaaniale kuuluvat Ceuta enklaavi eraldava tara, kolm inimest viidi vigastustega haiglasse, vahendab BNS Hispaania võimude teadet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hispaania tsiviilkaart oli sunnitud tõrjuma umbes 150 migranti, suurem osa neist olid pärit Sahara-tagustest riikidest. Maroko võimud olid omalt poolt juba peatanud 250 inimest. Kohalik Punane Rist kontrollis kuue piiriületaja tervist ja saatis kolm neist kergete vigastuste tõttu haiglasse. Tsiviilkaardi sõnul oli kolmapäevane taraületamise katse viimase seitsme kuu suurim.

Sellised sissetungid on ilmselgelt vägivaldsed, ebaseaduslikud ja ühiskonnaohtlikud, mistõttu on jõu kasutamine nende tõrjumiseks on õigustatud, ega tohi seejuures muutuda nn inimõiguslaste rünnete objektiks — Hispaanial on õigus ja kohustus omi piire kaitsta.

Sellise olukorra taustal muutuvad üha kuritegelikumaks inimkaubandusele kaasa aitavate vabaühenduste katsed tuua Liibüa vetest ära teele asunud põgenikke, Euroopa liidrite rännet ergutavad avaldused ja oma piire kaitsvate Ungari ja Poola ründamine immigratsioonivastasuse eest, ning isegi ükskõiksus Euroopa piiride kaitsel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused