Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rassismivastased protestid muutuvad üha enam vägivalla sünonüümiks

-
08.06.2020
Pööbel valab oma frustratsiooni välja. Rikutud mälestussamba puhastamine.
© Reuters/Scanpix

Kuulsate rassismivastaste väljaastumiste ümber toimub juba nii palju nende sõnumile mittevastavat, et see kipub protestide mainet üha rohkem alla viima. Varsti jääb protestist järgi profašism.

Rootsi politsei vahistas Göteborgis rassismivastasel meeleavaldustel viis inimest, lisaks teatati veel 35 erinevast vandalismi, vigastuste tekitamise, seaduste eiramise ning vahistamisel vastupanu osutamise juhtumist. Politseiautosid loobiti kividega ja meeleavaldajad üritasid purustada kesklinnas asuva kaubamaja vaateaknaid.

Hiljem süüdati Göteborgi peamiselt madalama sissetulekuga inimeste elupaigaks olevas linnajaos umbes kümme autot.

Rassismivastaseid meeleavaldusi on hakanud õõnestama pätid, ütles Briti peaminister Boris Johnson pärast seda, kui protestijad lükkasid Bristolis ümber orjakaupmehe kuju ja sodisid Winston Churchilli monumenti Londonis.

“Meeleavaldusi on hakanud õõnestama pätid, kes reedavad ürituse,” ütles peaminister. Siin Johnson eksib, sest üritus ju ongi otseselt “ebameeldivate” monumentide vastane kultuurimarksism, seega pätid hoopis kinnitavad üritust.

Londoni politsei teatel vahistati korrakaitsjate ja protestijate pühapäevaste kokkupõrgete ajal Londoni kesklinnas kümmekond meeleavaldajat, kaheksa politseinikku sai vigastada. Brüsselis kogunes tänavatele pea 10 000 inimest ja kohati toimusid ka ägedad kähmlused.

Saksa valitsus kutsus rassismivastastel meeleavaldustel osalejaid kinni pidama koroonapandeemia tõttu kehtestatud sotsiaalse distantseerumise reeglitest. Kantsler Angela Merkeli kõneisik Steffen Seibert ütles esmaspäeval: “… fotod, mis nädalavahetusel toimunust tehti, pole head.”

Liberaalne Lääs tõi poliitika tänavale ja peab nüüd tegelema vägivallaga. Ilmselt paljud seda soovisidki. Pööbel pääses tänavaid valitsema. (BNS-UU)