Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rekonkista on alanud: Austria sulgeb seitse mošeed ja saadab riigist välja kümneid imaame

-
08.06.2018
Mošee ja kirik Austria Telfsi külas.
© Reuters/Scanpix

Samal ajal kui Austria president Alexander Van der Bellen käib Eestis president Kaljulaidiga globalismijuttu puhumas, teeb kantsler Sebastian Kurz kodumaal tõsist tööd.

Nimelt teatas Kurz, et Austria saadab välja mitu välismaalt rahastatud imaami ja sulgeb seitse mošeed osana vastumeetmetest poliitilisele islamile, kusjuures see pidavat tema sõnul olema alles algus.

“Poliitilise islami paralleelühiskondadel ja radikaliseerumise tendentsidel ei ole meie riigis kohta,” selgitas Kurz pressikonverentsil valitsuse edasisi plaane tutvustades, vahendab ERR.

Kurzi sõnul järgnevad valitsuse sammud usuasjade ameti juurdlustulemustele sel aastal avalikkusesse jõudnud fotode suhtes, millel kujutati lapsi Türgi toetusega mošeedes surnuid kehastamas ning Esimese maailmasõja aegset Gallipoli lahingu uuesti läbi mängimist. Nii kõnealused mošeed kui ka imaamid on seotud kas Türgi või Araabia maadega.

15. oktoobril 2017 võitis Sebastian Kurzi juhitud immigratsioonivastane Rahvapartei 31.5% häältega Austria parlamendivalimised ja 20. oktoobril tegi president Alexander Van der Bellen talle ülesandeks uue valitsuse moodustamise. 18. detsembril 2017 ametisse astudes sai Kurzist 31-aastasena Austria noorim liidukantsler ning Euroopa noorim valitsusjuht.

Kurz oli eelmises valitsuses ministrina vastutav ka integratsiooni eest ning tema eestvedamisel võeti 2015. aastal vastu nn seadus islami kohta, millega keelati usugruppide välismaalt rahastamine ja millega kohustati moslemikogukondi omama “fundamentaalset positiivset hoiakut Austria riigi ja ühiskonna suhtes”.

Türgi presidendi pressiesindaja kritiseeris reedel Austria otsust saata välja Türgi rahastatud imaame ja sulgeda mitu mošeed, nimetades seda “islamivastaseks” ja “rassistlikuks” sammuks.

8,8 miljoni elanikuga Austrias elab umbes 600 000 moslemit, kellest suurem osa on vähemal või rohkemal määral Türgi juurtega.

Mošeed on kogu Euroopas saanud islami propagandakeskusteks, kust suunatakse mandri islamiseerimist. Radikaalsema vaimulikega pühakodades käib aga lausa “püha sõja” jutlustamine, terroristide värbamine ja noortele suunatud ajupesu. Samas on ka muidu globalistliku valitsusega Prantsusmaal äärmuslikke mõtteid levitavaid mošeesid jõuliselt suletud.

Selle taustal võib täiesti kindlalt paika panna, et võõrsilt rahastatud mošeede ehitus ei tohi Eestis isegi jutuks tulla, ja selle eest hoolitseb kindlasti EKRE.