Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rohepöörav California käskis elektriautodele üle minna, aga nüüd pole nende laadimiseks elektrit

-
07.09.2022
California elektriautode laadimiskohad on peaaegu tühjad.
© Scanpix

Californiat võivad lähiajal tabada mitmed elektrikatkestused, kuna praeguse kuumalaine tõttu on elektri tarbimine mitmekordistunud. Suurenenud nõudlust ei ole aga võimalik rahuldada, kuna viimastel aastatel on ülepeakaela taastuvenergiale ülemineku tuhinas järk-järgult vähendatud fossiilkütuste ja tuumaenergia kasutamist.

California elektrivõrgu operaator CAISO andis esmaspäeval hoiatuse ja tõi välja kellaajad, mil palus tarbijatel vältida rohkelt elektrit tarbivate masinate kasutamist ja elektriautode laadimist. Varasemal viiel päeval anti sarnane hoiatus kella 16 ja 21 vaheliseks ajaks. Lisaks öeldi esmaspäeval avaldatud teates: „Täna õhtul on elektrivõrgu olukord pingeline ja tekkida võib tarnepuudujääk. Esmaspäev ja teisipäev olid ennustuste kohaselt kõige keerulisemad päevad, kõige kõrgemat õhutemperatuuri lubati just teisipäevaks ja elektri nõudluseks prognoositi 50 099 megavatti. Mitmed generaatorid praegu ei tööta, mistõttu on juba tekkinud elektri puudujääk.“

Tarbimise piiramise hoiatus on tekitanud teravaid küsimusi, sest alles hiljuti võttis California osariik vastu regulatsiooni, millega kohustatakse inimesi vahetama oma autod 2035. aastaks välja elektriautode vastu. Nüüd on aga tekkinud inimestel õigustatud mure, et osariik küll kohustab inimesi ostma elektriautosid, kuid ei luba neid elektripuudujäägi tõttu laadida.

Sarnane elektrikriis oli Californias ka 2020. aastal, mil kuumalaine tõttu oli rivist väljas maagaasijaam ning päikese- ja tuuleenergia ei katnud tarbimisvajatust. California kuberner Gavin Newsom ütles tookord, et elanikel tuleb suhtuda taastuvenergia perspektiivi realistlikult, samas käivitas ta aga üsna pea pärast seda elektriautodele ülemineku plaani, justkui elektrikatkestusi polekski olnud.

Autopargi väljavahetamine elektriautode vastu suurendaks California elektrinõudlust hinnanguliselt 30%.

Allikas: Breitbart News