Rootsi andis moslemitele õiguse palvekutsega kaaskodanike kõrvad huugama panna

Maailm,
Mošee Rootsis.
©Scanpix
Mošee Rootsis.

Rootsi õigustab üha enam nime Absurdistan, sest järeleandmised võõrastele tehakse oma rahva arvelt.

Rootsi politsei andis teisipäeval veel ühele mošeele loa iga nädal moslemeid palvele kutsuda, põhjustades septembris aset leidvate valimiste eel suuri lõhesid nii avalikkuses kui poliitikute seas, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei avalduse kohaselt anti Växjö mošeele luba kutsuda palvele igal reedel kolme minuti ja 45 sekundi vältel. Växjö mošee on Rootsis kolmas, mis seesuguse loa sai. Kaks ülejäänut asuvad Stockholmi eeslinnas ja riigi kaguosas.

Aasta aega kehtiv politsei luba on tekitanud paljudel poliitikutel muret, et luba teravdab kultuurilisi pingeid. “Kutse palvele (adhan) ei tugevda lõimumist (riigi lõunaosas Växjö linnas), vaid pigem lahutab veelgi enam,” ütles konservatiivist linnanõunik Anna Tenje.

Rootsi sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfveni seevastu kaitseb moslemeid. “Kogu Rootsi ühiskond on üles ehitatud erinevatele religioonidele,” lausus ta uudisteagentuurile TT. Seega väidab peaminister, et tema kodumaa polegi kristlik, vaid moslemid, keda veel 1950. aastatel oli riigis alla tuhande, olevat osa ühiskonnast!

Uuringufirma SIFO märtsis läbi viidud küsitluse kohaselt aga soovib 60 protsenti rootslastest keelata palvekutsed Rootsi mošeedest. Islami pühakojad on kogu Euroopas saanud radikaliseerumise sümboliks.

Täpne moslemite arv Rootsis on teadmata, kuid hinnanguliselt on neid 400 000. Rootsi valimiskampaania põhiteemadeks tõotavad kujuneda tervishoid, haridus ja sisseränne. Tõusuteel on parempoolsete immigratsioonivastaste Rootsi Demokraatide toetus — viimaste küsitluste kohaselt küünib see 20 protsendini.

Rootsis on 2012. aastast saadik registreeritud 400 000 asüülitaotlust ehk üks iga 25 elaniku kohta, mis on kõrgeim näitaja Euroopas. Samas on Rootsi ühiskond immigratsioonist ummikusse jooksmas: riik peab tõstma makse, et rahastada sisserändajate ülalpidamist, riigis tegutsevad immigrantide kuritegelikud grupeeringud on tänavad ebaturvaliseks muutnud, terrorism sunnib julgeolekujõude pidevas lahinguvalmiduses olema, ja palju muud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused