Rootsi arstid ja teadlased: oleme näide sellest, kuidas surmava viirusega ümber käia ei tohiks

Maailm,
©Uued Uudised
Rootsis eirati kõike seda, mis mujal hädavajalikuna tundus. Pilt on illustratiivne.

25 Rootsi arsti ja teadlast tegid avaliku pöördumise seoses Rootsi COVID-19 strateegiaga ja sealse olukorraga. Alljärgnevalt on toodud kokkuvõte nende pöördumisest.

COVID-19 leviku takistamiseks otsustasid paljud riigid kehtestada karantiini ja sulgeda piirid. Rootsi seda teed ei läinud. Sealset nn pehmet lähenemist koroonapandeemiale on nimetatud liberaalseks ja näiteks USA-s on paljud koroonapiirangute vastu protestijad kasutanud plakateid kirjaga „Be Like Sweden“ ehk „Ole nagu Rootsi“. Ent tõsiasi on see, et leebemad meetmed on toonud igal pool kaasa haigestumiste ja surmade kasvu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rootsi terviseameti motiivid ongi jäänud arusaamatuks. Ka mõned teised riigid kasutasid algselt sarnast karjaimmuunsuse strateegiat, ent loobusid sellest peagi. Rootsi jäi endale kindlaks. Nn karjaimmuunsuse tekitamist ei ole küll ametlikult Rootsi terviseameti eesmärgina nimetatud, kuid amet on väitnud, et immuunsuse tekkimine võib aidata kaasa viiruse leviku vähenemisele.

Testimise vajadust eitati Rootsis tükk aega, terviseamet keeldus tunnistamast viiruse sümptomiteta levikut, nakatunud inimestega samas leibkonnas elavatel liikmetel soovitati käia edasi tööl ja koolis ning siiani ei soovitata kanda maske.

Rootsi ametivõimude eesmärk oli algusest peale ainult epideemia aeglustamine, et mitte koormata üle tervishoiusüsteemi. Paraku ei ole Rootsi strateegia osutunud kuigi edukaks. Antikehi omavaid rootslasi on eeldatavalt alla 10%, surmade arv aga väga suur.

Rootsis on surnud koroonaviirusesse rohkem inimesi kui USA-s: 564 surma miljoni inimese kohta Rootsis, samas kui Ameerikas oli 27. juuli seisuga 444 surma miljoni inimese kohta. Rootsi surmade arv on ka ligi viis korda suurem kui teistes Põhjamaa riikides kokku, kuid oma strateegiat nad endiselt muuta ei soovi.

On võimalik, et terviseamet tegelikult tõesti uskus Rootsi meetodi efektiivsusesse ja sellesse, et karantiini kehtestanud riikidel läheb veel halvemini. Ehk oli just see ja mitte karjaimmuunsus põhjuseks, miks oma strateegia küljes nii kiivalt kinni on oldud. Või siis hoopis tahtmatus tunnistada alguses tehtud vigu ja võtta endale vastutus tuhandete mõttetute surmade eest. Nii või teisiti, tulemused on üheselt mõistetavad.

Me usume, et Rootsit võib küll kasutada näidisena, kuid mitte nii, nagu seda esialgu plaaniti. Selle asemel võib Rootsi olla kontrollriigiks ja vastata sellistele küsimustele nagu, kui efektiivsed on olnud vabatahtlik distantseerumine ja Rootsi leebed meetmed võrreldes karantiinis olnud riikidega.

Rootsi strateegia on toonud kaasa surma, leina ja kannatust. Lisaks puuduvad igasugused viited sellele, et Rootsi majandus on tingimata paremas seisus kui teistes riikides. Ning hetkel võib Rootsit tuua näiteks kogu maailmale selle kohta, kuidas surmava viirusega ümber käia ei tohiks.

Allikas: Yahoo News

4 commentsOn Rootsi arstid ja teadlased: oleme näide sellest, kuidas surmava viirusega ümber käia ei tohiks

 • Avatar

  Miks Valgevene kogemusest üldse ei räägita? Seal polnud tõesti piiranguid (ka jalgpallihooaeg jätkus!) ja surmasid miljoni kohta umbes 20% vähem kui meil Eestis.

 • Avatar

  Jätku Rootsi juba rahule – seal niigi elu “pees” tänu katastroofilisele reetmisele alates kuningakojast ja igatsorti “soroslikle” NGO-dega
  kes juba aastakümneid sinna murjaneid tassivad aga see koroona trall muutub juba hüsteeriaks – natuke kainestavaid fakte Rootsi kohta.
  Võrdlused on toodud küll USA osariikidega ja arvestades paralleele siis kardetavasti nii seal kui Rootsis on surmad kõvasti üle puhutud aga ikkagi..
  Ameerika autor võrdleb “koroona reageerimise” tulemusi nii USAS kui Rootsis – kas selline (pea)totaalne sulgemine oli ikka õigustatud?
  Vaatluse all on ka meedia kajastused – kui ühe avaldavad reaalseid fakte siis teised vaid emotsionaalseid lahinguhüüdeid.
  https://www.unz.com/mwhitney/sweden-the-one-chart-that-matters/

  Natuka ka googli tõlget – ja ka küsimus – kas meie valitsus läks lihtsalt kaasa emtsioonidega või teda “motiveeriti”???
  ————————————————————————————————————————————-
  „Uuringud väitsid, et lukustumine mõjutas koronaviirusesse surnud inimeste arvu vähe. Toronto ülikooli ja Texase ülikooli teadlased leidsid, et seda, kas riik oli lukustatud või mitte, ei seostatud Covid-19 surmajuhtumitega.

  Eksperdid võrdlesid kuni 1. maini 50 halvasti tabanud riigi suremusmäära ja juhtumeid ning arvutasid, et miljonist inimesest oli vaid 33 surnud viirusesse. Uuring leidis, et sulgemismeetmete kehtestamisega õnnestus peatada haiglate ülekoormamine, kuid see ei aidanud tähendab surmajuhtumite olulist vähenemist.

  “Valitsuse meetmed nagu piiride sulgemine, täielik sulgemine ja Covid-19 testimise kõrge määr ei olnud seotud kriitiliste juhtude arvu või üldise suremuse statistiliselt olulise vähenemisega,” ütles Lanceti veebiajakirjas EClinicalMedicine avaldatud uuring, teatas uuring. . ”

  Huvitav, et SIIN peab pea igal sammul rahvale meelde tuletama, et peavoolu meedia EI OLE USALDUSVÄÄRNE – KÕIKE avaldatud tuleb võtta
  kui teadlikku propagandat mis kahjustab Euroopa põliselanike püsimajäämist. Ehk ainult ilma ennustused on teema mida pole vaja mujalt kontrollida. Aga see koroona jant on tehtud teadlikult rahva hirmu staadimisse viimiseks – hirmunud inimest on lihtsam kontrollida.
  Selle plandeemia varjus kaotavad väikesed ja keskmised ära aga pangad ia suured tehno-hiiud (face ja amazon jne) õitsevad ja suurendavad
  oma kapitali, et siis see paisata antifasse ja blõmmi, et valgeid inimesi hävitada? Kas on tõesti keeruline sellest aru saada???

 • Avatar

  Rootsi on musternäide selle kohta, kuhu ühiskonnad areneda ei tohiks.Ühiskond,kes vananedes muutub nii öelda dementseks ning jäärapäiselt on kammitsetud ideoloogilistesse eelarvamuslikesse stereotüüpidesse,kuigi selline suhtumine toob silmnähtavat kahju kogu rahvale, sest on ju selge,et migratsioon sellises ulatuses ning viirusel käegalöömise poliitika viib üha suurema hävinguni,selline ühiskond pole jätkusuutlik.
  Ühiskond võib aga ei pea järgima bioloogilise kella poolt ettenähtud sünni,kasvu ja arengu, ning vananemisest tingitud degradeerumise kaart.Inimesed sünnivad ja surevad aga ühiskond tervikuna võib areneda. Võib lihtsalt kasutada kõikide elude kogemusi ja tarkust edasiarenemiseks,mitte tammuda kohapeal ning siil udus.

 • Avatar

  miks uued uudised üldse ei kajasta viirusevastase võitluse seisu USAs ja sealse presidendi seisukohti tervishoiuteemadel?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused