Rootsi Demokraadid juhivad parlamendivalimiste eel populaarsuse edetabelis

Rootsi Demokraatide liider Jimmie Akesson.

Massiline immigratsioon Euroopas on tõstnud pea kõikjal rahvuslased kõige populaarsemaks erakonnaks. Nii juhtus ka ülemeremaal, kus Rootsi Demokraadid läksid esmakordselt juhtima.

Rootsis toimuvad 9. septembril parlamendivalimised. Esikoha pärast heitlevad Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei, moderaadid, Mõõdukas Koonderakond ja Rootsi Demokraadid. Viimased on sellel maal tuntud immigratsioonivastase jõuna, kes vastustab senist võõrastesõbralikku riiklikku kurssi.

Immigratsiooni tagajärjed on Rootsile hukatuslikud olnud: riigis on kümneid no-go-tsoone, kuhu riigivõimul pole asja; lokkab sisserändajatel põhinev kuritegevus, kus arveid klaaritakse granaatidega; politsei on võimetu, sest teda kammitseb poliitkorrektsus; kogu riigisüsteem on läbi imbunud multikultuursuse ideoloogiast, kusjuures rootslaseks olemist ja kristlust häbenetakse ning surutakse alla. Peale selle on uute immigrantide vastuvõtmise kulud sundinud riiki makse tõstma. Kõik see ongi Rootsi Demokraatide populaarsuse taevasse tõstnud.

Eestis on väga kiiresti kerkimas rahvusliku erakonna EKRE toetus, kirjutab uudise edastanud Soome eestikeelne portaal eestinen.fi.

Kommentaarid