Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rootsi kaitseminister: Venemaa on langetanud sõjalise jõu kasutamise künnist

-
12.05.2016
russian army

Agressiivne Venemaa on langetanud sõjalise jõu kasutamise künnist, ütles Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist usutluses BNS-ile.

“Krimmi ebaseaduslik annekteerimine ja ja separatistide toetamine Ida-Ukrainas on Euroopa julgeolekukorraldusele suurim väljakutse alates selle loomisest 25 aastat tagasi,” ütles reedel algaval Lennart Meri konverentsil osalev Hultqvist.

Olukord Euroopas on Venemaa Ukraina-vastase agressiooni ja provokatiivse käitumise tõttu muutunud selgelt ebakindlamaks, lausus Rootsi kaitseminister BNS-ile, lisades, et valitsus ei näe siiski vahetut sõjalise agressiooni ohtu Rootsile.

Euroopa on tema sõnul silmitsi senisest provokatiivsema ja destabiliseerivama Venemaaga, kes on langetanud sõjalise jõu kasutamise künnist, rikub rahvusvahelist õigust ja distantseerub lääne väärtustest.

“Selles mõttes on loomulik, et kaitse- ja julgeolekupoliitikat arutatakse värske huviga. Ma tervitan seda debatti ja me püüame olla võimalikul avatud selles osas, mida me teeme,” ütles Rootsi kaitseminister BNS-ile.

Hultqvist lausus, et Rootsi relvajõud jälgivad tähelepanelikult olukorda Läänemere ümbruses ja kohandavad oma valmisolekut vastavalt olukorrale. “Samas on selge, et halvenenud julgeolekuolukord tähendab, et me peame oma sõjalisi võimeid kohandama.”

BNS

Foto: Scanpix