Rootsi leebeid koroonavastaseid meetmeid kritiseeritakse nii kodus kui ka võõrsil

Maailm,
- Updated
©Scanpix.
Kiirabiauto Rootsis.

Rootsis on Covid-19 viirusesse surnute arv ületanud 1200 piiri, mille tagajärjel on veelgi kasvanud kriitikatulv Rootsi valitsuse lõtvade meetmete vastu koroonaviiruse pandeemia ohjamisel.

Rootsi valitsus ei läinud kaasa paljude teiste riikide karantiini taktikaga ning otsustas, et koolid, baarid, kohvikud ja restoranid jäävad avatuks. Peaminister Stefan Lofven on nüüdseks küll teatanud, et edaspidi võib vaja minna ka karmimate meetmete kehtestamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmapäevase statistika kohaselt on Rootsis surnud viirusesse 1203 inimest. Ehkki seda ei saa võrrelda Itaalia või Suurbritannia surmade arvuga, on Rootsis siiski olukord Põhjamaadest kõige hullem. Rootsis on koroonaviirusesse surnud ligi kümme rohkem inimesi kui Soomes, enam kui neli korda rohkem kui Norras ja kaks korda rohkem kui Taanis.

Sellised arengud on tekitanud Rootsi valitsuse vastu pahameelt ja hiljuti pöördusid näiteks 22 akadeemikut Dagens Nyheteri veergudel valitsuse poole suure palvega muuta praegust lähenemisviis kiiresti ja radikaalselt.

Lofveni leebeid meetmeid on kritiseeritud igal pool maailmas, ka USA president Donald Trumpi poolt. Ent Rootsis väidavad valitsus ja ametnikud, et nad tahavad juurutada sotsiaalse distantsi vabatahtlikkuse alusel, kuna see pidavat olema täielikust karantiinist palju tõhusam. Nende sõnul on Rootsi mudel pikaajalise pandeemiaga võitlemisel puhul palju jätkusuutlikum.

Nagu mujal, on ka Rootsis Covid-19 ohvrid peamiselt eakad ja Lofven on tunnistanud, et nende kaitsmiseks oleksid nad pidanud rohkem ära tegema.

„Meie arengud on olnud kahetsusväärsed, seda eriti võrreldes meie naaberriikidega, kuna viirus pääses mitmetesse vanadekodudesse,“ rääkis Rootis tippviroloog Anders Tegnell teisipäevasel pressikonverentsil.

Dagens Nyheteris kirjutanud teadlased nõuavad, et valitsus kehtestaks elude päästmiseks vastu erimeetmed

„Pange kinni koolid ja restoranid nii, nagu on tehtud Soomes. Kõik eakatega töötavad inimesed peavad kasutama vastavaid isikukaitsevahendeid. Alustada tuleb masstestimisega kõigi haigetega tegelevate asutuste personali hulgas, samuti tuleks alustada testimisega, et lubada immuunsuse saavutanud inimesed taas tööle.“

Allikas: Bloomberg

One commentOn Rootsi leebeid koroonavastaseid meetmeid kritiseeritakse nii kodus kui ka võõrsil

  • Avatar
    Negatiivne

    Tibusid loetakse ikka sügisel!
    Eks aeg näitab, mis oli tõhusam, kas viiruse venitamine pika aja peale, et see sügisel tuleks uuesti või siis lastakse viirusel oma aeg ära olla ning inimestel tekib immuunsus selle vastu.
    Selge on see, et viiruste perioodil ei ole mõistlik külastada oma vanemaid sugulasi. Nii on ju tehtud juba aastaid.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused