Rootsi näitab pisut selgroogu: kinni võeti kinni Islamiriigiga seotud naist

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Rootsi politsei

Rootsi on tuntud multikultimaana, kus massimigratsiooni tagajärjed on avaldunud kõige negatiivsemana – seetõttu on positiivne kuulda, et islamistid polegi enam väga “omad”.

Rootsi politsei teatas esmaspäeval, et vahistas pärast Süüriast naasmist kaks terrorirühmitusega Islamiriik seotud naist.

Kohaliku meedia teatel uuritakse ühte neist koguni sõjakuritegudega seoses.

Naised võeti kinni ja vangistati, kui nende lennuk saabus esmaspäeval Stockholmi.

Rootsi riikliku telekanali SVT informatsiooni kohaselt kahtlustatakse vähemalt ühte neist sõjakuritegudes, genotsiidis ja inimsusevastastes kuritegudes. Naisi saatis ka kuus last. Politsei informatsiooni kohaselt kuulavad nad üle veel ühte kahtlusalustega seotud naist.

SVT andmetel viibisid naised vahepeal Süürias põhjaosas asuvas ja kurdide juhitud Al-Holi laagris, kuid sealsetel võimudel ei olnud piisavalt tõendeid neile süüdistuse esitamiseks.

Viimastel aastatel on Rootsi naasnud mitmeid islamiäärmuslaste ja terroriorganisatsioonidega seotud inimesi. Märtsis mõisteti 31-aastane rootslanna kolmeks aastaks vangi, kuna ta viis oma lapsed Islamiriigi kontrolli alla.

Rootsi kohus mõistis alles juulikuus 22-aastase afgaani mõrvakatsete eest eluks ajaks vangi, sest ta oli rünnanud märtsis noaga seitset inimest. Ründaja kõneles kohtus, et rünnak juhtus eriti raskel ajal, mil keegi võõras ärritas ta üles väitega nagu poleks jumalat olemas.

Rootsis on võimalik eluaegse vanglakaristuse puhul kümne aasta möödudes taotleda karistusaja piiritlemist ning tegelikkuses osutub eluaegne vanglakaristus keskmiselt 16-aastaseks.

Selle uudise puhul tasub veel ära märkida, et “31-aastane rootslanna” ei pruugi sugugi tähendada viikingite soo järeltulijat ja afgaani valmisolek “jumala eitajaid” kohe pussitada peaks küll igal eurooplasel peas häirekellad tööle panema.

(AFP-STT-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused