Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi on hädas Ukraina prostituutidega, Soome valmistub probleemiks, Eestis ei tohi teemat mainidagi

-
05.05.2022
Prostituudid
© Scanpix

Ukraina sõda on toonud kaasa prostituutide arvu kasvu Rootsis. Politsei andmetel on nad inimkaubanduse ohvrid, kirjutab Iltalehti. „Olen äge ukraina tüdruk, esimest korda Rootsis. Näeme?“ Rootsi illegaalsetel seksimüügilehtedel on viimasel ajal olnud palju selliseid reklaame. Rootsis on igasugune seksi ostmine kuritegelik.

Rootsis on Ukraina prostituutide arv viimastel aastatel järsult kasvanud. Selle põhjuseks on muu hulgas aastaid kestnud konfliktne olukord Ukraina ja Venemaa vahel. Paljud on olnud mures riigi tulevikuväljavaadete pärast.

Lisaks tõi pandeemia Rootsi rohkem prostituute, kuna teistes riikides kehtisid seksikaubandusele ja sulgemisoperatsioonidele palju rangemad piirangud. Rootsis seevastu läks elu vabamalt edasi.

Nüüd alanud sõja tõttu on tekkinud veel üks laine, mis politseile kohe silma jäi.

„Ülestõusmispühade nädalavahetusel kohtasime naisi, kes olid siin olnud vaid paar päeva. Need naised satuvad sageli teistessegi Põhjamaadesse,“ ütles üle kümne aasta prostitutsioonile ja inimkaubandusele spetsialiseerunud politseiinspektor Simon Häggström.

Kõik need Ukraina naised on kuritegelike jõukude käes. Organiseeritud kurjategijad pakuvad nn pakettlahendusi, milles naistele on kõik korraldatud: reisimine, eluase jne. Suhtlemine klientidega käib läbi sutenööri. Naistel pole olukorra üle kontrolli. Raha koguda on võimatu, sest sutenöör peab iga kliendi ja rahasumma kohta täpset arvestust, rääkis Häggström.

Kui varem oli levinuim riik Rumeenia, siis nüüd Ukraina. „Hiljutise haaranguga tabasime 38 meest, kes ostsid seksi. Kolmkümmend neist olid ostnud seksi ukrainlannadelt. See on Ukraina sõja otsene tagajärg,“ lisas ta.

Seda kõike jälgitakse ka Soomes pingsalt, sest usutakse, et varem või hiljem jõuab probleem ka sinna. Soome politseiameti politseiinspektor Måns Enqvist: „Meil ei ole Ukraina sõjaga seoses ühtegi inimkaubanduse vms juhtumit. Oleme aga riskidest teadlikud ja selleks valmistunud muuhulgas ka tihedas koostöös ametivõimudega. Värskendame ka selle võimaluse hetkepilti.“
Seevastu Eestis on kõik silmad kinni pigistatud. Vähemalt nii paistab, kui meenutada hüsteerilisi reageeringuid Mart Helme hiljutisele hoiatavale sõnavõtule.

 
Allikas: Iltalehti

 

Loe lisaks:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/49d16ea0-bba9-489f-b6f5-648cc2c4653d