Rootsi professor: massimigratsioon ei anna mingit majanduslikku kasu

Maailm,
- Updated
Need inimesed ei tundu küll Euroopale vajaliku haritud tööjõuna.

Rootsi majandusprofessor Mats Hammarstedt lükkas ümber väited, nagu oleks massiline migratsioon pikaajaliselt majanduslikult kasulik ja viitas probleemidele integratsiooniga.

Växjö Linnaeuse ülikooli professor Hammarstedt kirjutas Rootsi ajalehes Dagens Industri, et integratsiooni ebaõnnestumine, eriti just asüülitaotlejate puhul, on toonud kaasa suurenenud tööpuuduse migrantide hulgas. „Sisserändaja taustaga inimeste ebaõnnestunud integratsioon tööturule on selgelt dokumenteeritud ning olukord on viimastel kümnenditel püsinud suures osas muutumatuna.“

Ta lisas, et avalik sektor jagab igapäevaselt ümber ressursse põlisrootslaste ja sisserändajate vahel ning tõsiasi, et sisserändajate kohanemine tööturuga on väga pikaldane, tähendab seda, et immigratsioon toob endaga pikaajalisi kulusid.

Hammarstedt tõi näiteid Aafrika ja Aasia päritolu immigrantide töötuse määra kohta ühe kümnendi jooksul: „Aafrikas ja Aasias sündinud inimeste (vanuses 15 kuni 75) hulgas oli töötusemäär 2010. aastal vastavalt 26% ja 24%. 2019. aastal oli töötuse määr neis elanikegruppides enam-vähem sama (vastavalt 26% ja 22%).“

Seega on töötuse määr jäänud kümne aasta jooksul peaaegu samaks, olgugi, et Aafrika ja Aasia päritolu immigrantide arv on kümne aasta jooksul kahekordistunud. „Viimaste kümnendite niisugune areng tähendab seda, et Rootsi töötud on peamiselt väljaspool Euroopat sündinud sisserändajad,“ lisas ta.

Professori sõnul on massilisest migratsioonist tulenev pikaajaline majanduslik kasu võimalik ainult eduka integratsiooni puhul. „Selle asemel suurenevad aga pikaajalised probleemid, kuna pidevalt on vaja integreerida uusi inimesi ja töötute hulk selles üha suurenevas grupis püsib pea muutumatuna,“ selgitas Hammarstedt.

Professor Hammarstedti sõnum kinnitab mitmete teiste spetsialistide arvamusi, kes on samuti seadnud kahtluse alla massimigratsiooni majandusliku kasu migrante vastuvõtvatele riikidele.

Näiteks andis Prantsusmaa parlament selle aasta alguses välja uurimuse, mille kohaselt on 43% riiki saabuvatest migrantidest ilma igasuguse hariduseta. Saksamaal 2016. aastal avaldatud uurimus aga kinnitas, et keelebarjäär ja kvalifikatsiooni puudumine on toonud kaasa pikaajalise töötuse migrantide hulgas ja madalama maksude laekumise riigile.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused