Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi rahandusminister: Rootsi Demokraadid tuleb peatada

03.06.2015
magdalena-andersson

Rootsi sotsiaaldemokraadist rahandusminister Magdalena Andersson pidas parteikongressil kõne, mida vahendab Fria Tider. Anderssoni sõnul on riigis kasvavad etnilised pinged rahvuslike Rootsi Demokraatide süü.

Andersson alustas juttu oma USAs vahetusüliõpilasena veedetud ajast. Ta rääkis sealsetest rassikonfliktidest ja segregatsioonist, mida ta oma sõnul nägi. USA on tema jaoks hoiatav näide pingetest, mida Rootsi peab ära hoidma:

“Ma teadsin juba siis, et ma pean tegema kõik, mis minu võimuses, et Rootsist ei saaks kunagi selline ühiskond.”

Rahandusminister, kes elab väljaspool Stockholmi etniliselt rootslastega täidetud piirkonnas, sõnas, et Rootsit ähvardavad samad ohud, mis USAd: “Siin 30 aastat hiljem näen ma, kuidas mürk levib üle meie ühiskonna… See levib jälgilt meie tänavatel ja internetis. See levib ksenofoobsete valimistulemuste näol.”

Andersson ütles, et valitsus peaks panema rohkem rõhku Rootsi Demokraatide edu peatamisele ning konservatiivsete ja immigratsioonivastaste (“ebatolerantsete” ja “ksenofoobsete”) arvamuste vaigistamisele: “Me peame tegema kõik, et peatada ebatolerantsus ja ksenofoobia Rootsis.”

Niisiis pidas Rootsi rahandusminister kõne, kus ta kutsus üles oponentide vaateid maha suruma, esindades erakonda, kes samal ajal räägib väsimatult demokraatia ja avatud ühiskonna väärtusest.