Rootsi sisserändaja: migratsiooni kritiseerimine pole rassism

Maailm,
Mošee Rootsis.
©Scanpix
Mošee Rootsis.

Kui liberaalne maailm ei kuula ka mõistlikke migrante, siis vajabki ta hukkumist.

Eestinen.fi vahendab Yle lugu India päritolu migrandist, 39-aastasest kahe lapse isast Tommy Deoganist, kes pühapäevastel valimistel toetab immigratsioonivastast erakonda Rootsi Demokraadid. Mees ise selgitab, miks ta seda teeb.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Deogani näiteks ärritavad migrantide elurajoonidesse rajatavad mänguväljakud. Miks? Sest tegelike probleemidega nagu kuritegevus ja inimeste tõrjutus ei tegeleta, selle asemel ehitatakse muudkui laste mänguväljakuid. Sellised väljakud ei aita inimesi ühiskonda sulandada, vaid eraldavad neid veelgi rohkem.

Deogan ütleb immigratsiooni piiramise kohta, et kui vann saab täis, siis keeratakse kraan kinni. Ei saa nii mõelda, et see on ebaõiglane selle vee suhtes, mis enam vanni ei mahu. Ta lisab, et tema vanemad tulid 1970. aastal hoopis teistsugusesse Rootsi riiki. Siis olid pooled inimestest neis rajoonides migrandid ja pooled rootslased. Siis aga rootslased lahkusid turvatunde puudumise ja tulijate vähese sallivuse tõttu.

Deogani väitel kulub üle poole Rootsi riigieelarvest migrantide peale. Ühiskond on polariseerunud, migrantide piirkondadesse valitsus ei puutu ja seal valitsevad omad seadused ning kuritegevus. Koolidki on muutunud usukoolideks, valitsuse roll on ühe protsendi ringis.

Kui Rootsi demokraadid võimule saavad, siis kasutataks raha rootsimeelsete keskuste loomiseks, mitte rahvuste eraldamiseks. Ehitataks sildu Rootsi ühiskonnas, mitte sinna, kust inimesed tulevad, usub mees.

Deogani väitel on vaja juurde politseinikke. Vajadusel võiks politseid abistada sõjavägi korra loomisel. Tanke tänavale ei toodaks, aga on selge, et politsei vajab kõrvalist abi. Praegu on kurjategijatel paremad relvad kui politseinikel.

Pikemalt saab lugeda SIIT.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused