Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi vald on immigrantide tulva ees käpuli

08.06.2015
Strömsund

Strömsundi vald Rootsis pigistab püksirihma, et tulla toime uue asüülitaotlejate laine tekitatud lisakulutustega, teatab Fria Tider. Sotsiaaldemokraatide juhitud vallavalitsus ootab riigilt rohkem raha.

Kirjas sotsiaaldemokraadist tööministrile Ylva Johanssonile kaebab vallavalitsus, et kohalik majandus ei tule enam toime hüvede pakkumisega asüülitaotlejatele, kes tahavad majutust, arstiabi ja haridust.

“Me üritame kiiresti reageerida, kuna suurenenud pagulaste sisserännet ei kata valitsuse poolt antavad toetused,” teatavad vallajuhid.

Kinnisvaraomanikud Põhja-Rootsis kirjutavad alla varjupaigalepingutele ja rendivad oma kinnisvara Rootsi immigratsiooniagentuurile. Vallavalitsuse sõnul puudub neil ülevaade piirkonda saabuvate immigrantide arvust.

Näiteks toovad nad Hotingi asulasse plaanitud uue varjupaigataotlejate keskuse: “Täna on oodata 150 inimest majutavat Hotingi varjupaigataotlejate keskust puudutavat otsust. Neljandik neist, keda seal majutatakse, on eeldatavasti lapsed ja noored. See tähendaks, et koolidesse ja lasteaedadesse tuleb juurde 30 protsendi jagu lapsi. Väikesele 700 elanikuga Hotingile tähendaks see 20-protsendilist elanike arvu kasvu.”

Üks vallavolinikest ütles kohalikule ajalehele, et vallal on immigrantide majutamiseks puudu mitu miljonit Rootsi krooni.