Rootsi vasakpoolsed tahavad luua partei, mis tegeleks tööinimeste, mitte ideoloogiliste vähemuste muredega

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Töölisvõitluse punane lipp Macroni-vastasel meeleavaldusel Pariisis. Pilt on illustratiivne.

Rootsi endise kommunistliku partei liikmed plaanivad luua uut sotsialistlikku parteid, mis ei tegeleks multikultidogmade levitamisega, kliimaalarmismi ja LGBT-teemadega, nagu teevad seda praegu moodsad vasakpoolsed.

Rootsi kommunistliku partei Malmö osakonna endine liige Nils Littorin ütles kohalikule lehele Lokatidningen, et vasakpoolsed on muutunud eliidi osaks, nad on kaotanud kontakti reaalsusega ega esinda enam tavalist tööinimest, nagu nad tegelikult tegema peaksid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Vasakpoolsed ei mõista, miks ei pea nii paljud lihtsad töötajad eriti lugu multikultuurilisusest, LGBT-liikumisest või Greta Thunbergist. Selle asemel arvavad nad, et me oleme tagasi 1930. aastate Saksamaal ja inimesed, kes hääletavad Rootsi Demokraatide poolt, on saanud mingi hirmsa natsi-nakkuse,“ rääkis Littorin.

Tema arvates on 16-aastase Greta Thunbergi ja kõigi muude -ismide kultus tekkinud tegelikult pärisprobleemide (nagu näiteks ebavõrdne sissetulek) arvelt.

„Näiteks on praegu uhkus seotud seksuaalse orientatsiooniga Meie leiame siiski, et inimene tunneb end väärikana peamiselt siis, kui tal on töökoht ja pensionikindlustus, mis tähendab, et vanaduses ei tule elada peost suhu,“ selgitas endine kommunist. Ta mainis ka, et tema meelest on töötajate jalgealune löönud tugevalt kõikuma ja demonstratsioonid on kaaperdatud teiste sotsiaalsete gruppide poolt.

Littorin ise on võtnud eesmärgiks saada valituks Malmö linnavalitsusse 2022. aastal. Partei nimest tahetakse kaotada sõna „kommunistlik“.

Littorin ja tema kaaslased ei ole ainsad vasakäärmuslased, kes niimoodi arvavad. Ka Rootsi Vasakpartei endine liige Markus Allard kritiseeris hiljuti poliitikuid, kes on andnud järele islamile. Tema sõnul ei tohiks anda islamile Rootsist millimeetritki.

Kuid niikaua, kuni vasakpoolsed ei ole põhimõtteliselt loobunud multikultidogmade ja kliimaalarmismi levitamisest, on Littoriniga sarnaselt mõtlevad inimesed sunnitud vasakpoolsetest parteidest lahkuma.

Allikas: Voice of Europe

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused