Rootsi vetest leitud allveelaev on ilmselt Vene oma

Maailm,
- Updated
912@70

Rootsi ranniku lähedalt leitud allveelaev kuulub ilmselt Venemaale, ütles allveelaevaekspert teisipäeval ajalehele Expressen.

Endine Rootsi merepiirivalve kolonelleitnant Per Andersson on veendunud, et tegemist on Venemaa Som-klassi allveelaevaga, mis uppus 1916. aastal Läänemerel. Sellele viitavad Anderssoni sõnul allveelaeva suurus ja kuju. Ta usub, et laev võis osaleda Esimeses maailmasõjas.

Som-klassi allveelaevu valmistati Peterburis aastail 1904–1907. Rootsi rannikult leitud alus on Anderssoni sõnul üle 20 meetri pikk, kuid nüüdisaegsetest allveelaevadest kitsam.

Vrakiotsijate meeskond Ocean X Team leidis möödunud nädalal allveelaeva vähem kui kolme kilomeetri kaugusel Rootsi idarannikust, kirjutas varem ajaleht Expressen. Laeva kerelt leiti kirillitsas tähti.

Vrakiotsijad jätkavad vraki uurimist, kuid nad on olnud ühenduses ka kaitseväega ja näidanud sellele osa leitud materjalist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused