Rootsi võitleb kuritegevuse kasvuga, tunnistamata selle tegelikku põhjust – sisserännet

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Plahvatava Malmö argipäev.

Euronews levitas teisipäeval šokeerivat uudist selle kohta, et Rootsi politsei asutab spetsiaalse töörühma, et võidelda jõukude vägivallalainete vastu kogu riigi linnades. Seda ühes maailma kõrgeima heaoluga riigis, kus on sotsiaalliberalismi juurutatud juba aastakümneid.

Mis on tulemus? „Uue ajastu“ nimel külvatud viljatera on muutunud tungalteraks. Ent tegelikud põhjused, neist vaikitakse endiselt visalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euronews jätkab: „Viimase 12 kuu jooksul on riigis toimunud granaatide ja kuulipildujate kasutamise dramaatiliselt hüppeline kasv, mis purustas riigi kuvandi ühest ohutumaist riikidest maailmas. Pühapäeval tulistati Malmö linnas tulistati surnuks 15aastane poiss ja veel üks sai raskelt vigastada.“

Riiklike politseioperatsioonide juht Mats Löfving ütles: “On väga haruldane, kui me neid erimeetodeid kasutame. Peab olema erandlik olukord.”

Löfving lisas, et Malmö tulistamine oli “viimne piisk, mis katkestas meie kannatuse”. “Nägime Malmös vastuvõetamatut nädalavahetust, kus peeti hukkamisele sarnast 15-aastase poisi mõrva,” lisas ta.

Politsei teatas eelmisel nädalal, et nad tegelesid ainuüksi sel aastal enam kui 180 pommirünnakuga.

Rootsi rahvusringhäälingu TV4 korrespondent Therese Cedergren ütles, et hoolimata Rootsi rahulikkuse kuvandist, on jõuguvägivald mitu aastat eriti Lõuna-Rootsist vaevanud. Telekanal küsib lisaks, et kas Malmöst on saanud Euroopa vägistamispealinn.

Nädalavahetusel tuli teade, et Taani korraldab piiriülese kuritegevuse tõkestamiseks kontrolli Rootsi piiril.

Kahtlemata on see häiriv, kuid põhjustest vaikitakse nii sealpool Läänemerd kui ka Eestis. Meie peavoolumeedia räägib mingitest kohalikest kuritegelikest jõukudest, narkobandedest ja muust „tavapärasest“ kriminaalsest, mainimata hetkekski sellise vägivallalaine tegelikku põhjust – ohjeldamatut sisserännet, sh nn. pagulaste leppimatust rootsipärase demokraatia ja avatusega.

Eesti kui lähima naabri jaoks üle Läänemere peaksid Rootsi sündmused olema viimaseks hoiatavaks punaseks tuleks, et takistada igasugust pseudoideoloogiale toetuvat immigratsiooni, kaitsku seda Euroopa ametnikud mis tahes „humaanse“ sildi all. See on ka põhjus, miks Eestis ei tohiks viljelda enam kauem sotsiaalliberaalseid seemneid, et näha tulemusena uusi vägivalla tungalteri.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused