Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsis jätkusid sisserändajate rahutused

17.04.2022
Mosleminoorukid protestil.
© Scanpix

Rootsi lõunaosas puhkesid laupäeva hilisõhtul uued rahutused, seda vaatamata asjaolule, et politsei viis koraani põletada lubanud islamivastase Taani immigratsioonivastase partei meeleavalduse ennetava meetmena üle uude asukohta.

Kähmlused ja rahutused leidsid aset Landskrona linnas, kui sinna kavandatud Taani parempoolse partei Stram Kursi protest viidi 45 kilomeetri kaugusel lõunas asuvasse Malmö linna.

Umbes sadakond valdavalt sisserändetaustaga inimest loopis kive ning süütas autosid, rehve ja prügikaste, samuti tõkestati piirkonnas liiklust, ütles Rootsi politsei.

Landskronas rahunes olukord hilisõhtuks juba, kuid politsei kohaselt on olukord jätkuvalt pingeline. Esialgu teateid õhtustes rahutustes viga saanutest ei olnud.

Reedel puhkesid rahutused Örebro kesklinnas, kus parempoolne partei soovis koraani põletada. Seejuures kähmlesid politseiga moslemitest meeleavaldajad, kes olid saabunud protestima ürituse vastu.

Lõuna-Rootsi politsei kõneisik Kim Hild ütles varem laupäeval, et politsei ei tühista eelnevalt antud luba Stram Kursi meeleavaldusele Landskronas, kuivõrd Rootsi hindab sõnavabadust väga kõrgelt.

Stram Kursi meeleavaldused on põhjustanud moslemite rahutusi erinevates Rootsi linnades ja asulates, kulmineerudes reede õhtul Örebros, kus sai 12 korrakaitsjat viga ning neli politseiautot pandi põlema.

Videoülesvõtted ja fotod näitasid põlevaid politseiautosid ning sisserändajatest meeleavaldajaid, kes loopisid kaitsevarustuses politseinikke kivide ja muu kättesattuvaga.

Kokkupõrgetest on teatatud ka Stockholmis ning Linköpingis ja Norrköpingis, kus Stram Kurs on kas kavandanud või juba pidanud meeleavaldusi.

Stram Kurs (tõlkes “Karm joon”) asutati 2017. aastal. Immigratsiooni- ja islamivastase partei veebilehel seisab, et “Stram Kurs on Taani kõige patriootlikum partei”. (AP-BNS-UU)