Rootsis toimuv sooeksperimenteerimine on määratud läbikukkumisele

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Kuna naiseilu pole enam tähtis, võivad edaspidi missivõistlusele minna ka habemega naised nagu näiteks drag queen Conchita Wurst/ foto on illustreeriv

Rootsis on otsustanud ametnikud suunata suveks tööd otsivad koolipoisid traditsiooniliselt naiste pärusmaaks olnud ametite peale, ja vastupidi, et n-ö lõhkuda soorolle.

Breitbart vahendab, et näiteks Uppsalas on liitunud kohaliku  noorte tööprogrammiga ligi 3000 noort ja nüüd teatas kohalik omavalitsus, et sel aastal suunatakse noored soorollide lõhkumise eesmärgil teadlikult sellisele tööle, mis sobiks traditsiooniliselt pigem vastassoole, näiteks poisid lasteaedadesse jne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Meie eesmärk on hakata murdma soorolle nii varakult kui võimalik ja see on üks võimalus selleks,“ ütles Uppsala omavalitsuse tööturu komitee juht Mohamad Hassan.

Ka Rootsi Liberaalse Rahvapartei esindaja rõhutas ühes teleesinemises, et soolist võrdõiguslikkust tuleb edendada igal võimalikul moel ja alustada tuleb varakult. „Peaks olema igati normaalne, et lasteaias töötavad nii poisid kui ka tüdrukud – elukutsega seotud rollid ei peaks olema sildistatud. Sama kehtib ka ametite kohta, mida on traditsiooniliselt peetud meestetöödeks, näiteks raadamine või maalritööd, kus sooviksime näha rohkem naisi,“ lisas ta.

Rootsi, mis on tuntud oma feministliku ühiskonna poolest, üritab kõigest väest dekonstrueerida sugudevahelisi erinevusi ja luua kunstlikult n-ö võrdõiguslikkust riigipoolse diktaadi abil, näiteks nagu 1998. aastal vastu võetud seadus, mis nõuab, et kõigis lasteaedades tuleb muuta traditsioonilisi soorolle ja sellega seotud mudeleid.

Kuid hoolimata ametnike üha tugevnevast survest, viitab üks uuring teise järel nn sugudevahelise võrdõiguslikkuse paradoksile. Rootsis, ja ka „väga progressiivses“ Norras, on näiteks naisteadlaste, -inseneride ja -matemaatikute, aga ka naissoost tipp- ja ärijuhtide osakaal tunduvalt madalam kui mõnedes teistes vähem feministlikes riikides. See aga muudab kõik pingutused soolise võrdõiguslikkuse sunniviisiliseks vormimiseks üsna mõtetuks.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused