Rumeenia president ei aksepteerinud moslemist peaministrikandidaati

Maailm,
- Updated

President Klaus Werner Iohannis (pildil) keeldus Rumeenia türgi moslemivähemusse kuuluvat kandidaati peaministriks nimetamast, sest tema süürlasest abikaasa töötas enne 2011. aastal Rumeeniasse emigreerumist ja Shhaideh’ga abiellumist 20 aastat Süüria põllumajandusministeeriumis ja toetab president Bashar al-Assadit.

Rumeenia sotsiaaldemokraadid moodustasid 26-liikmelise valitsuse ning pakkusid peaministri ametikoha Sevil Shhaideh‘le, kellest võinuks saada esimene nais- ja esimene moslemist peaminister.

Söeka presidendi arvates ei sobi kahtlase taustaga moslem ühe Euroopa riigi valitsusjuhiks.

Detsembrikuised parlamendivalimised võitnud Sotsiaaldemokraatliku Partei esimees Liviu Dragnea ütles teisipäeval, et Shhaideh’st saab nüüd regionaalarenguminister. Multikultuursed sotsid peavad nüüd alla neelama järjekordse mõru pilli taaskonservatiseeruvas ja üha rahvuslikumass muutuvas maailmas.

AFP-BNS-UU

FOTO: AFP/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused