Rumeenia täiendas vihakõne seadust

Maailm,
- Updated
prison-bars

Juba 2006. aastast on Rumeenias keelatud “rassistlikud” ja “ksenofoobsed” organisatsioonid, nende sümbolid ja samuti holokausti “eitamine” ehk revisionism. Eelmisest nädalast on aga keelatud ka eitada Rumeenia enda süüd holokaustis, vahendab The Blaze.

Juunikuus kiitis sotsiaaldemokraatide juhitav Rumeenia parlament heaks seadusemuudatuse, millele 22. juulil andis oma allkirja president Klaus Iohannis.

Peamiselt Nõukogude allikate põhjal olid Rumeenia sõdurid süüdi tuhandete juutide hukkumises Teise maailmasõja ajal. Nüüd on riigis keelatud väita näiteks, et juute tapsid ainult sakslased.

Samuti on nüüdsest keelatud kasutada Rumeenias enne sõda tegutsenud leegionäride liikumise sümboolikat. Kommunismivastaste leegionäride juhiks oli Corneliu Zelea Codreanu, kes hukati 1938. aastal Bukaresti lähedal vanglas. Ka kommunistliku diktatuuri ajal kiusati endisi leegionäre taga ja nende sümboolika oli keelatud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused