Ruuben Kaalep kohtus Leedu rahvuslastega ja osales Vilniuse tõrvikurongkäigul

Maailm,
©Erakogu
Rongkäigul Vilniuses.

15. ja 16. veebruaril osales Riigikogu liige Ruuben Kaalep Vilniuses Leedu iseseisvuspäeva üritustel ja kohtus sealsete rahvuslastega.

15. veebruaril toimus teist korda Leedu etnofuturistliku noorteliikumise Kryptis korraldatav konverents Prabudimas (“Ärkamine”), kus Kaalep pidas ettekande Eesti valitsuskoalitsiooni moodustamisest, tegevusest ja eesmärkidest. Kõnelejad Leedust, Soomest, Saksamaalt, Suurbritanniast ja Rootsist keskendusid rahvuslikule maailmavaatele ja Euroopa rahvusluse hetkeseisule ning tulevikule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Konverentsi lõpus andis Kryptise juht Tomas Skorupskis Ruuben Kaalepile pidulikult üle Kryptise rinnamärgi, millega Kaalepist sai organisatsiooni auliige. Skorupskis rõhutas, et Kryptise loomine ja tegevus on olnud suurel määral inspireeritud EKRE noorteliikumise Sinise Äratuse edust, ning tänas Kaalepit pikaajalise sõpruse ja Leedu rahvuslastele antud innustuse eest.

16. veebruari õhtul toimus kolmandat korda Leedu iseseisvuspäeva auks tõrvikurongkäik, mis on samuti eeskuju saanud Eesti rahvuslastelt. Rongkäigust võttis osa üle 2000 inimese, osalejaid oli igas vanuses. Rongkäik algas Leedu rahvusliku ärkamise suurkuju Jonas Basanavičiuse mälestusmärgi juurest, kulges rahumeelselt läbi Vilniuse vanalinna ning lõppes üheks rahvussümboliks oleva Gediminase torni lähedal.

Leedu rahvuslased eesotsas Tomas Skorupskisega osalevad ka 23. veebruaril Tallinnas toimuval konverentsil ETNOFUTUR IV ja vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäigul 24. veebruaril.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused