Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sajad lätlased protestisid immigratsiooni vastu

-
05.08.2015
11831704_1012159938817960_3574211137449850310_n

Riia valitsushoone ees toimus 4. augusti õhtul suur sisserändevastane meeleavaldus. Üritust aitas korraldada koalitsioonipartei Rahvuslik Ühendus, mida saabus toetama ka EKRE. Kohale saabus ligi 1500 inimest, lisaks nende toetajad välisriikidest. Vaata ka galeriid!

Meeleavaldusel osales Läti meedia teatel kuni 1500 inimest. Näha oli ka Eesti, Leedu ja Gruusia lippe.

Ürituse korraldas ühiskondlik organisatsioon Tēvijas sargi (Isamaa Kaitsjad), keda aitas valitsusse kuuluv erakond Rahvuslik Ühendus.

“Kui juba Nõukogude ajal Lätti saabunud immigrandid pole suutnud integreeruda, siis ootavad samad probleemid ka uusimmigrante,” teatasid korraldajad. “Seda enam, et sisserändajate kultuur, keel ja traditsioonid erinevad väga Läti kommetest.”

Viimase kava kohaselt peab Läti kahe aasta jooksul võtma vastu 250 sundpagulast. Varem oli juttu 750 sisserändajast.

Üritusele oli kohale sõitnud ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetusgrupp Jaak Madisoni, Ruuben Kaalepi ja Silver Jõggeriga eesotsas. Eesti delegatsioon saabus lauludega ja teda tervitati tugeva aplausiga.

“Tänane meeleavaldus näitas selgelt, et ka meie lõunanaabrid on tugevalt vastu kavale paigutada ümber immigrante, millega tekitatakse katastroofilisi tagajärgi riigi sotsiaalsüsteemile ning millele on vastu üle 80% lätlastest,” ütles riigikogu liige Jaak Madison. “Oleme alati toetanud oma läti sõpru ning tänane näide oli heast koostööst kahe naaberriigi vahel.”

Samuti võtsid meeleavaldusest osa Leedu Rahvuslaste Liidu ja Läti ukrainlaste kogukonna esindajad.