Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa kliimaaktivistid seadsid oma aktsioonidega ohtu kaaskodanike elud

-
04.11.2022
Last Generationi kliimaekstremistid.
© Scanpix

Saksamaal langes raskesse liiklusõnnetusse sattunud jalgrattur ajusurma, kuna tänavad blokeerinud kliimaaktivistid ei lasknud läbi kiirabiautot. Ratturi vigastusi oleks olnud võimalik leevendada, kui meedikud oleksid jõudnud kohale kiiremini.

Berliini päästebrigaadi kõneisik Rolf Erbe kinnitas, et väljakutse saanud kiirabisõidukite saabumine õnnetuskohale venis, kuna kiirteel protesteerinud kliimaaktivistid olid blokeerinud läbipääsu. Erbe sõnul pidid meedikud ootama „päris pika aja. [—] Abi andmine lükkus seetõttu edasi.“

Rühmituse Last Generation aktivistid ei lükanud juhtunut ümber, nad väljendasid kohkumust ja avaldasid lootust, et vigastada saanud naine paraneb. „Loodame siiralt, et teie tervis ei halvenenud viivituse tõttu,“ ütles rühmituse esindaja Carla Hinrich. „Kõikidel protestiaktsioonidel on meile osalejate ohutus väga tähtis,“ lisas ta.

Saksamaa meedias käivitus juhtunu üle elav arutelu ning aktiviste tabas üleüldine kriitika. Aktivistide endi arvates on tegu etteheidete, valede ning tagakiusamisega. Rühmitus leiab, et meedia ei ole kajastanud juhtunut objektiivselt. Nende meelest olevat šokeeriv, kuidas ei ole enam võimalik usaldada demokraatia üht kõige iseenesestmõistetavamat printsiipi – et uudiseid edastataks neutraalselt ja faktidele toetudes.

„Me teadsime, et meile hakatakse etteheiteid tegema. Me teadsime, et saame juurde palju vaenlasi,“ seisab rühmituse selgituses. „Arvestasime sellega, et kogu meediasüsteem pöördub meie vastu. [—] Kas on kuidagi mõistetav, et ajakirjandus, kes peab enda ülesandeks ühiskonna valgustamist, puhub sedalaadi juhtunu niimoodi fiktiivselt üles ja taandab sellega demokraatliku, kriisiolukorras korraldatud protestiaktsiooni ebaseaduslikuks?“

Tegemist ei ole siiski esimese juhtumiga, kus kliimamuutuste vastu protesteerijad on häirinud päästesõidukite pärale jõudmist õnnetuskohale. Oktoobris hilinesid kiirabiautod Inglismaal Kentis kiirteel toimunud liiklusõnnetuse kohale, mis juhtus põhjusel, et Just Stop Oil rühmituse aktivistid olid rikkunud Dartford Bridge’i teekatte ja tee tui kaheks päevaks sulgeda. Õnnetuses hukkus kaks naist ja üks mees sai tõsiseid vigastusi.

Endise politseiinspektori Mick Neville’i sõnul ei pruukinud protestiaktsioon küll otseselt õnnetust põhjustada, kuid „kui see vastutustundetu demonstratsioon ei oleks aset leidnud, ei oleks naised ja kaubikujuht ümbersõitu tegema pidanud“.

Allikad: Die Welt, Remix News