Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa majandusteadlane: Austria võiks olla järgmine EList lahkuv riik

-
17.10.2016
Austria piir
© Scanpix

Saksamaa tunnustatud majandusprofessor Hans-Werner Sinn ütles hiljuti, et järgmisena peaks Euroopa Liidust lahkuma Austria, kuna pärast Brexitit saab olema vaesematel liikmesriikidel suurem mõjuvõim, mis mõjutab negatiivselt mitmeid jõukamaid liikmesriike, aga eriti just Austriat.

Sinni väitel kasvab pärast Suurbritannia lahkumist EList vaesemate liikmesriikide mõjuvõim, mis viib vältimatult ELi reeglite muutmiseni selliselt, et need sobiksid paremini vaesematele liikmesriikidele. Sinn soovitab Austrial lõpetada Maastrichti lepingu ja lahkuda euroliidust.

Sinn kritiseeris ka eurotsooni, viidates tõsiasjale, et liiga paljud eurotsooni liikmed võtavad väga madala intressiga laenu, mõjutades sellega euro elujõulisust. Tema sõnul ei ole raha juurde trükkimine lahendus liikmesriikide majandusprobleemidele. Näiteks viitab Sinni meelest see, et surutises oleva majandusega Kreekas on palgad kaks korda kõrgemad kui Poolas väga fundamentaalsetele probleemidele.

Sinn ei usu, et kümne aasta pärast on ELis samad liikmesriigid, kes on praegu. Brexiti järel on nii Hollandi kui ka Taani arutlenud referendumi korraldamise üle ELi liikmesuse teemal.

Ka Taani rahvapartei on tervitanud Brexitit ja lootnud, et Suurbritannia eelseisvad lahkumisläbirääkimised saavad olema heaks teenäitajaks, juhul kui ka Taani rahvas peaks otsustama euroliidust lahkuda.

 Allikas: breitbart.com

Foto: Scanpix