Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa politsei pidas kinni rünnaku kavandamises kahtlustatud egiptlasest topeltkodakondse

-
25.10.2023
Hamasi toetajad Berliinis Alexanderplatzil – reaalsed radikaalid.
© Scanpix

Saksamaa lääneosas asuva Esseni linna politsei teatas teisipäeval, et pidas kinni topeltkodakondsusega mehe pärast seda, kui oli saanud vihjeid võimaliku rünnaku kohta.

Mees on politseile tuttav, öeldakse avalduses, täpsustamata kahtlustatava isikut. Kahtlusalune peeti kinni tema kodus Duisburgis, mille politsei läbi otsis.

Mitme meediaväljaande admeil on tegemist 29-aastase Saksa-Egiptuse kodanikuga, kes kavatses väidetavalt rünnata Iisraeli-meelset meeleavaldust.

Väljaanded Der Spiegel ja Bild kirjutasid, et politsei oli saanud välisriigi luureteenistuselt teate, et mees oli muu hulgas otsinud internetist Iisraeli-meelseid meeleavaldusi ja käinud džihaadisaitidel. Hoiatust peeti piisavalt tõsiseks ja kahtlustatav Tarik S. vahistati riskiennetuse seaduse alusel.

Politsei kartis, et käimasolev sõda Iisraeli ja Hamasi vahel võis kauaaegse islamistliku tegevuse poolest tuntud mehe motiveerida rünnakut korraldama.

Tarik S. oli sõitnud 2013. aasta lõpus Türgi kaudu Süüriasse, kus ta Der Spiegeli andmeil liitus rühmitusega Islamiriik (IS). Saksamaale naastes 2016. aastal arreteeriti ta Frankfurdi lennujaamas ja 2017. aastal mõistis kohus ta terrorirühmitusse kuulumise eest viieks aastaks vangi. (AFP-BNS)