Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa sisejulgeolekuamet hoiatab islamistide rünnakute eest

-
29.11.2023
Saksa politsei teeb haarangut hamasi kohaliku haru vastu.
© Scanpix

Saksa sisejulgeolekuameti juht hoiatas kolmapäeval, et islamistide rünnakud on muutnud Iisraeli-Hamasi sõja tõttu tegelikuks ohuks.

“Tekkimas on uus kvaliteet: me näeme džihadistide spektrites üleskutseid rünnakuteks ja Al-Qaeda ja IS-i lisamiseks Lähis-Ida konfliktile,” ütles sisejulgeolekujuht Thomas Haldenwang.

Radikaliseerumisele võib hoogu anda Gaza sõja piltide ja libauudiste tulv internetis, ütles Haldenwang.

Mõnedes sotsiaalmeediapostitustes kujutatakse palestiinlasi ja moslemeid Lääne ohvritena ning sageli kaasneb sellega juudivastane sisu.

“Olukorda halvendavad välisriikidest toimijad, kes seda meeleolu ära kasutavad või süvendada püüavad,” hoiatas Föderaalse Põhiseaduskaitseameti (BfV) president.

Riikide kohta Haldenwang näiteid ei toonud, kuid ta ütles, et erinevad äärmusrühmitused, kelle ühisnimetajaks on Iisrael kui vaenlane, on hakanud looma uusi sidemeid, mis võib viia tugeva koostööni. Kedagi konkreetselt ei nimetata, kuid traditsiooniliselt on palestiinlaste tugev toetus vasakäärmuslaste seas.

Saksa võimud on juba teatanud täiendavatest meetmetest juutide, juudi institutsioonide ja suurürituste julgeoleku tagamiseks pärast Gaza sõja vallandanud Hamasi 7. oktoobri rünnakuid Iisraelile.

Saksamaa keelas novembri algul Hamasi ja temaga seotud organisatsioonide tegevuse. (AFP-BNS)