Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa telekanal võrdles Twitteris sõnavabadust taastavat Elon Muski hoopis Goebbelsiga

-
17.11.2022
Nii kujutab Elon Muski Saksa telekanal.
© UU

Saksamaa avalik-õiguslik telekanal ZDF võrdles Twitteri uut omanikku Elon Muski ühes oma saates natside propagandaministri Joseph Goebbelsiga, asendades Natsi-Saksamaa lipul svastika Twitteri linnulogoga.

ZDF – kanal, mida peavad üleval Saksa maksumaksjad ja mida on juba mõnda aega süüdistatud vasakule kaldu olemises – on Muski Twitteri ostmisest saadik teravalt kritiseerinud. ZDFi ajakirjanikud ei suuda mõista tõsiasja, et nüüdsest on Twitteris võimalik avaldada ka arvamusi ja fakte, millega nemad ei nõustu.

Pilti näidati saates Heute Show ja lisaks svastika asendamisele Twitteri logoga oli ka Muski särk värvitud pruuniks, viitega Saksamaa natsionaalsotsialistide pruunidele särkidele.

Musk on pärast Twitteri ülevõtmist propageerinud sõnavabaduse taastamist platvormil, ent sellest hoolimata võrdleb ZDF teda natsiparteiga, mis piiras ulatuslikult sõnavabadust. Ühtlasi kuulutatakse, et Muski Twitter võib lausa tuua kaasa uue natsionaalsotsialismi ajastu.

Oma saate reklaamimiseks postitasid saate toimetajad Twitterisse järgmise säutsu: „Tänu Elon Muskile on igaühel nüüd võimalik öelda Twitteri kohta ükskõik mida! Täielik sõnavabadus!“

Muski pildi all on kiri: „Kas te tahate totaalset sõnavabadust?“, vihjega Goebbelsi kõnele, milles ta küsis: „Kas te tahate totaalset sõda?“ Muski seljataga on Natsi-Saksamaale omaseid rahvakogunemisi meenutav pilt, millel kujutatud lippudel on svastika asendatud Twitteri logoga.

Musk kutsus USA valijaid äsja toimunud vahevalimiste eel üles hääletama vabariiklaste poolt, et tasakaalustada demokraatide aetavat poliitikat. Lisaks on Musk kutsunud Twitterisse tagasi Donald Trumpi, kelle konto mõni aeg tagasi suleti.

Allikad: Junge Freiheit, Remix News