Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa valitsus ootab Facebookilt aktiivsemat tsensuuri

31.08.2016
A man poses with a magnifier in front of a Facebook logo on display in this illustration taken in Sarajevo
© REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File

Saksamaa valitsus nõuab, et Facebook tegeleks aktiivsemalt nii riigi seaduste järgi illegaalse kui ka lihtsalt “vaenu õhutava” sisuga postituste jälgimise ning võimalusel tsenseerimisega. Facebooki Berliini büroos käis selleks firma juhtkonnaga kohtumas siseminister Thomas de Maiziere, vahendab Reuters.

De Maiziere kiitis Facebooki eelnevat koostööd võimudega, kuid märkis, et suhtlusportaal peaks “rassistlike kommentaaride, keelatud sümbolite ja terroristlike üleskutsete” blokeerimiseks ise rohkem ära tegema.

“Facebookil on tohutult oluline majanduslik roll ja nagu kõigil teistel ettevõtetel, käib sellega kaasas tohutult oluline sotsiaalne vastutus,” kommenteeris siseminister.

Minevikus on Saksamaa valitsus Facebooki kritiseerinud, kuna portaal ei ole eemaldanud postitusi, mis Ameerika Ühendriikide seaduste kohaselt on sõnavabadusega kaitstud, kuid Saksamaal seadusega keelatud.

Facebooki esindaja Saksamaal Eva-Maria Kirschsieper vihjas, et portaal läheb valitsusega suuremale koostööle. “Me peame endid Saksa ühiskonna ja majanduse osaks,” ütles ta. “Me teame, et meil on suur vastutus ja me tahame sellega toime tulla. Me võtame seda teemat tõesti väga tõsiselt.”