Saksamaa äärmusvasakpoolsed kutsuvad avalikult üles rikkaid maha laskma

Maailm,
©Scanpix
Linke poliitikud Michael Schlick ja Amira Mohamed Ali.

Möödunud nädalavahetusel toimunud Saksa vasakpartei Linke kogunemisel Kasselis rääkis üks osaleja muuhulgas ka rikaste inimeste maha laskmisest.

29. veebruaril ja 1. märtsil toimunud Linke strateegiakonverents oli pühendatud aruteludele ühiskondlike muutuste ja nendega toimetuleku üle, kõnedega astusid üles partei esimees Bernd Riexinger ja teised partei esindajad. Ühe poodiumdiskussiooni ajal võttis sõna esimeses reas istunud parteiliige, kes teatas oma pikema sõnavõtu lõpuks, et nn energiapööre on vajalik ka „pärast revolutsiooni”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Naine ütles: „Ja isegi siis, kui oleme maha lasknud kõik ühe protsendi hulka kuuluvad rikkad, tahame me ikkagi kütta, tahame ikkagi edasi liikuda.” Tema sõnadele järgnes publiku naer ja aplaus. Naine ise aga jätkas: “No on ju nii! Me peame ükskord sellelt metatasandilt alla tulema.”

Partei esimees Bernd Riexinger vastas naise kommentaarile: „Ma tahan öelda, et me ei lase neid maha, me paneme nad tegema mõnda kasulikku tööd.” Ka sellele järgnes publiku naer ning aplaus. Kui naise sõnavõtt sotsiaalmeedias levima hakkas, teatas Riexinger, et naise sõnad olid kontekstist välja rebitud ning et selline sõnavõtt iseenesest on täiesti vastuvõetamatu. Ühtlasi kahetses Riexinger, et ta sõnavõttu kohe koha peal hukka ei mõistnud.

Naine ise vabandas samuti oma sõnade pärast ja teatas, et tegelikult ei toeta ta mingit vägivalda. Oma sõnavõtuga oli ta soovinud vaid viidata sellele, et isegi kui 1% rikkaid oma tegevusega keskkonda enam ei koormaks, tuleks kliimamuutustega endiselt hoolega võidelda.

Allikas: Die Welt

5 commentsOn Saksamaa äärmusvasakpoolsed kutsuvad avalikult üles rikkaid maha laskma

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Ülirikaste varandusest lihtsalt 90 % tuleks kanda riigi sotsiaalprogrammidesse .

 • Avatar

  nende s6num on pigem et “et tapke rikkaid kes just äsja hakanud rikkaks, aga mitte meid kes oleme 100 aastat juba ülirikkad juudipankurid!…”
  Asi selles et see s6num pigem tuli juudipankuritelt ja ülirikastelt poliitikute k6rva, selleks et hävitada rivaalid ja konkurents. Sest ülirikkad poevad varju aga nende käsutada on massmeedia ning selle kaudu siis avalikkuses pannakse kirja et kes need rikkad on… aga jättes mainimata k6ige k6ige rikkamad.

 • Avatar
  Leo Viller

  Nõukogude Liidu bolshevikud – kommunistid lubasid ka algul suhteliselt väikese arvu rikkaid ” pursuisid ” hukata, aga lõpuks tapeti ikka kümneid miljoneid inimesi

 • Avatar
  Margus Peterson

  veike meeldetuletus ei tee paha: rahu tahate? tahate. valmistuge sõjaks.
  aga midagi on mädaste. ja veel õite rängaste. kas hakkb ilmaelu täitsa ära keerama või olen mina, ajupeetusega vana
  päss (parisekristeri “diagnoos”), ajast lootusetult maha jäänud. kuda julgevad nood pääst ja jalust punased oma
  “LEIVAISADE” pääle haukuda? veelgi enam – lausa ÄHVARDADA?! seejuures keda kuraditki kartmata! mitte ei saa pihta,
  pane või tina. aga oot-oot, sihukest asja ennegi kuuldud-nähtud. keegi rabi marksikarla sonis miskit tondist, mis
  kondavat mööda euroopat ja tegevat kõiki vabadeks ja võrdseteks. ja “vaesel leivaisal” engelsivärdil põlnd halli
  aimugi, et priileivasööja kavatseb oma “toitjal” kaela sisuliselt kahekorra käänata?! mida muidugi ei juhtunud –
  elukene jätkus “sõpruse ja vastastikuse mõistmise õhkkonnas” . . .
  ps. kätte sain löpuks – komuunatont oli see jurakas, mis siin mööda ilma töllerdas.

 • Avatar
  Kalmer Türna

  No on ju meie punased samamoodi siin kuklalaskudega ähvardanud.Unustatakse aga üks põhiline asi, nimelt kipub see revolutsioon oma jüngreid hiljem hävitama, ajaloost ju näiteid küllalt võtta.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused