Saksamaa äärmusvasakpoolsed kutsuvad avalikult üles rikkaid maha laskma

Maailm,
©Scanpix
Linke poliitikud Michael Schlick ja Amira Mohamed Ali.

Möödunud nädalavahetusel toimunud Saksa vasakpartei Linke kogunemisel Kasselis rääkis üks osaleja muuhulgas ka rikaste inimeste maha laskmisest.

29. veebruaril ja 1. märtsil toimunud Linke strateegiakonverents oli pühendatud aruteludele ühiskondlike muutuste ja nendega toimetuleku üle, kõnedega astusid üles partei esimees Bernd Riexinger ja teised partei esindajad. Ühe poodiumdiskussiooni ajal võttis sõna esimeses reas istunud parteiliige, kes teatas oma pikema sõnavõtu lõpuks, et nn energiapööre on vajalik ka „pärast revolutsiooni”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Naine ütles: „Ja isegi siis, kui oleme maha lasknud kõik ühe protsendi hulka kuuluvad rikkad, tahame me ikkagi kütta, tahame ikkagi edasi liikuda.” Tema sõnadele järgnes publiku naer ja aplaus. Naine ise aga jätkas: “No on ju nii! Me peame ükskord sellelt metatasandilt alla tulema.”

Partei esimees Bernd Riexinger vastas naise kommentaarile: „Ma tahan öelda, et me ei lase neid maha, me paneme nad tegema mõnda kasulikku tööd.” Ka sellele järgnes publiku naer ning aplaus. Kui naise sõnavõtt sotsiaalmeedias levima hakkas, teatas Riexinger, et naise sõnad olid kontekstist välja rebitud ning et selline sõnavõtt iseenesest on täiesti vastuvõetamatu. Ühtlasi kahetses Riexinger, et ta sõnavõttu kohe koha peal hukka ei mõistnud.

Naine ise vabandas samuti oma sõnade pärast ja teatas, et tegelikult ei toeta ta mingit vägivalda. Oma sõnavõtuga oli ta soovinud vaid viidata sellele, et isegi kui 1% rikkaid oma tegevusega keskkonda enam ei koormaks, tuleks kliimamuutustega endiselt hoolega võidelda.

Allikas: Die Welt

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused