Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa annab teada: nende eesistumise ajal saab koroonaabi aluseks lojaalsus Brüsselile

-
13.04.2020
Saksamaa välisminister Heiko Maas alustas sotsialisti kombel Euroopa ähvardamisega.
© Scanpix

Kui algselt kardeti, et Saksamaa EL-i eesistumise ajal läheb lahti suuremaks migrantide sunniviisiliseks laialijaotamiseks, siis nüüd on Berliin teatanud, et seostab kinniste piiride aegsed kriisimeetmed hoopiski müstilise “õigusriigiga” ehk Ungari ja Poola sirge seljaga jäädes ühisraha saama ei hakka.

Juulis algav Saksamaa eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus võtab välisminister Heiko Maasi sõnul eesmärgiks koroonakriisist väljumise, seejuures hoiatas ta neid, kes “kriisi ajal võivad hälbida õigusriigi ja demokraatia põhimõtetest.” Ehk siis “finantsabi seotakse õigusriigi tingimuste järgimisega.”

Maas kritiseeris “koroonakriisiga võitlemise kattevarjus demokraatiale ja õigusriigile seatud piiranguid”, mis tema hinnangul olevat Euroopas vastuvõetamatud.

“Euroopa Liidu uus eelarve peab andma Brüsselile rahanduslikud hoovad selliste kõrvalekaldumistega tegelemiseks,” kirjutas Maas.

ERR vahendab väljaannet Politico, et seda võib pidada hoiatuseks eelkõige Ungarile. “See, kes õõnestab Euroopa Liidu aluspõhimõtteid ja -väärtusi, ei peaks eeldama, et saab Liidu rahalisest toest täies mahus kasu,” kirjutas Saksa välisminister.

Seega teatab Saksamaa, et pandeemiaga võitlemiseks niisama raha ei anta, vaid kõigepealt peab tõestama lojaalsust Brüsselile ja liberaalse demokraatia “väärtustele”.

Kui sellised sunnimeetmed oleks ehk pisutki mõistetavad migrantide laialijagamisel, siis haigusega võitlemist ideoloogiatega siduda on ebainimlik, ülbe ja hoolimatu.

Praegu toimuv näitab, et Lääne-Euroopa ja Brüsseli tippude mõtlemises pole midagi muutunud ja Euroopa Liit jätkab järjekindlalt teed ajaloo prügikasti – käteväänamine koos hoolimatuse ja tagurlikkusega toob kindlasti kaasa uusi “exit”-eid.

Sest kui liikmesriigid ei saa enam “Liidu rahalisest toest täies mahus kasu”, siis miks on seda jõuetut, hädist ja lohisevat monstrumit üldse vaja?