Saksamaa annab teada: nende eesistumise ajal saab koroonaabi aluseks lojaalsus Brüsselile

Maailm,
©Scanpix
Saksamaa välisminister Heiko Maas alustas sotsialisti kombel Euroopa ähvardamisega.

Kui algselt kardeti, et Saksamaa EL-i eesistumise ajal läheb lahti suuremaks migrantide sunniviisiliseks laialijaotamiseks, siis nüüd on Berliin teatanud, et seostab kinniste piiride aegsed kriisimeetmed hoopiski müstilise “õigusriigiga” ehk Ungari ja Poola sirge seljaga jäädes ühisraha saama ei hakka.

Juulis algav Saksamaa eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus võtab välisminister Heiko Maasi sõnul eesmärgiks koroonakriisist väljumise, seejuures hoiatas ta neid, kes “kriisi ajal võivad hälbida õigusriigi ja demokraatia põhimõtetest.” Ehk siis “finantsabi seotakse õigusriigi tingimuste järgimisega.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maas kritiseeris “koroonakriisiga võitlemise kattevarjus demokraatiale ja õigusriigile seatud piiranguid”, mis tema hinnangul olevat Euroopas vastuvõetamatud.

“Euroopa Liidu uus eelarve peab andma Brüsselile rahanduslikud hoovad selliste kõrvalekaldumistega tegelemiseks,” kirjutas Maas.

ERR vahendab väljaannet Politico, et seda võib pidada hoiatuseks eelkõige Ungarile. “See, kes õõnestab Euroopa Liidu aluspõhimõtteid ja -väärtusi, ei peaks eeldama, et saab Liidu rahalisest toest täies mahus kasu,” kirjutas Saksa välisminister.

Seega teatab Saksamaa, et pandeemiaga võitlemiseks niisama raha ei anta, vaid kõigepealt peab tõestama lojaalsust Brüsselile ja liberaalse demokraatia “väärtustele”.

Kui sellised sunnimeetmed oleks ehk pisutki mõistetavad migrantide laialijagamisel, siis haigusega võitlemist ideoloogiatega siduda on ebainimlik, ülbe ja hoolimatu.

Praegu toimuv näitab, et Lääne-Euroopa ja Brüsseli tippude mõtlemises pole midagi muutunud ja Euroopa Liit jätkab järjekindlalt teed ajaloo prügikasti – käteväänamine koos hoolimatuse ja tagurlikkusega toob kindlasti kaasa uusi “exit”-eid.

Sest kui liikmesriigid ei saa enam “Liidu rahalisest toest täies mahus kasu”, siis miks on seda jõuetut, hädist ja lohisevat monstrumit üldse vaja?

5 commentsOn Saksamaa annab teada: nende eesistumise ajal saab koroonaabi aluseks lojaalsus Brüsselile

 • Avatar

  Ma ei ole nii lolli avaldust veel pikka elu jooksul kogenud! Ajutisi shitapäid sotse ma siia ei kaasa, neil polegi paremaid kunagi olnud. Kujutame nüüd ette, Poola – suur riik, kus corona pole jäägitult hävitatud, ei saa sellega üksi hakkama ja piirialadel ning ka seaduslikult toimub nii-kui-nii mingi suhtlemine, seega mõne aja pärast on neil aladel küllalt võimalusi viirust ,,laiali jagada”! Mis ei piirdu lähiümbrusega, sest läbi Poola toimuvad nii reka- kui raudteveod. Ka lennundus! Millega mõtleb see asjataja corona või mis tahes viirused sealsest rahvast eemal hoida? Tule taevas appi! Meie Lennul oli see vahva väljend kõikide totruste puhul! Olgu talle muld ikka kerge!

 • Avatar

  Itaalias on rahvas nii Saksamaa kui EU peale üsna vihased. Piisab Salvinil vaid EU-st lahkumist lubada kui ta kantakse kätel Itaalia valitsushoonesse kust just enne seda sotside bande on minema pekstud. Ungari ja Poola saavad ka kiusu tunda, astuvad välja ja sealt edasi läheb käima doominoefekt. Lõpuks konutavad Merkel ja Emmanuelle kahekesi nukralt europarlamendi tühjas saalis ja nutavad vanu aegu taga.

 • Avatar
  Amor Kiveste

  Huvitav, kas liit loodi toetuste jagamiseks, või liikmete vaheliseks vabakaubanduseks?

 • Avatar

  Hüva. Head mädanemist, öirusojuuz.

 • Avatar

  Stalinlik ähvardus meetod ja see peab aitama EL-i koos hoida lausa vägisi. On siis nüüd vahet nendel suurtel liitudel, mitte vähimatki. Sunnid, käsud, keelud ja ähvardused.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused