Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa arusaam rändekriisi lahendustest: on vaja rohkem migrandilaagreid

-
27.05.2021
Isetekkelised migrandilaagrid on juba olemas isegi Pariisis. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Migratsioonisurve Euroopale on taas suurenenud, ent Saksamaa lahendus sellele on lihtne – tuleks ehitada juurde rohkem migrandilaagreid.

Sellise ettepaneku tegid Hispaaniale ja Itaaliale kaks Angela Merkeli partei (Kristlikud Demokraadid – CDU) liiget. Bundestagi liige Mathias Middelberg ja Euroopa Parlamendi liige Lena Dünopt koostasid kirja, milles märkisid, et liikmesriikide vaheliste erimeelsuste tõttu on Euroopa Liidu ühtse asüülisüsteemi juurutamine kahetsusväärselt takerdunud, kuid järjest suurenev migratsioonisurve Hispaanias ja Itaalias nõuab kiiret tegutsemist. Lahendusena pakkusid nad välja uute vastuvõtukeskuste ehitamise. Ühtlasi soovitas Middelberg, et asüüli mitte saavate migrantide tagasisaatmise protsessi tuleks tunduvalt kiirendada ja luua tuleks nn majandusprogrammid riikidesse, kust migrandid massiliselt saabuvad.

Sakslaste soovituskiri ei ole leidnud Itaalias väga sooja vastuvõttu. „Kahe Saksa saadiku ettepanek luua Itaaliasse ja Hispaaniasse uued ja suuremad vastuvõtukeskused kinnitab taas, et Euroopa Liit tahab muuta Põhja-Aafrika lähedal asuvad liikmesriigid hiiglaslikeks põgenikelaagriteks,“ ütles rahvuskonservatiivse Fratelli d’Italia europarlamendi saadik Nicola Procaccini ajalehele Il Giornale. „Ja seda hoolimata tõsiasjast, et ka nad ise on sunnitud tunnistama – enamik saabujatest ei ole mitte sõjapõgenikud, vaid majandusmigrandid,“ lisas ta.

Viimaste nädalate jooksul on nii Itaaliasse kui ka Hispaaniasse saabunud taas massiliselt migrante; Itaaliasse saabus näiteks mai alguses vähem kui kahe päeva jooksul 2100 uut migranti ja sadu migrante saabub igapäevaselt Liibüa ranniku lähedal tegutsevate vabaühenduste laevadega. Uus migratsioonisurve on pannud Itaalia olukorda, kus riigil puudub nii suurel arvul saabujatega tegelemiseks ressurss.

Hispaaniasse on illegaale saabunud aga veelgi rohkem. Näiteks saabus Hispaania Põhja-Aafrika enklaavi Ceuta ühe nädalaga ligi 8000 migranti. Hispaania võimud teatasid hiljem, et 6600 migranti on nüüdseks saadetud tagasi Marokosse. Samuti üritavad sajad migrandid tungida teise Hispaania Põhja-Aafrika enklaavi, Melillasse.

Allikas: Breitbart