Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Saksamaa ja Bideni suur pettus: Putin tõmbab pisut tagasi ja Nord Stream 2 läheb käiku

-
13.12.2021
Nord Stream 2 on Saksamaal Lubminis kohal.
© Scanpix

Saksamaa ähvardust, et kui Venemaa jätkab olukorra eskaleerimist Ukraina ümber, siis gaasijuhe Nord Stream 2 tööle ei rakendu, peetakse Berliini uue valitsuse poliitiliseks aktiivsuseks, samas kui see on lihtlabane poliitiline nõks.

Venemaalt Saksamaale viivale gaasijuhtmele Nord Stream 2-le ei anta rohelist tuld, kui Ukrainas leiab aset mõni uus eskaleerumine, seisis USA ja Saksa kokkuleppes, ütles pühapäeval Saksa uus välisminister Annalena Baerbock.

Seoses pingelise julgeoleku olukorraga “lepiti ameeriklaste ja endise Saksa valitsuse vahel kokku, et edasise eskaleerumise korral see gaasijuhe tööle ei hakka,” ütles Baerbock Saksa telekanalile ZDF.

“Kõlab kui lahtisest uksest sissemurdmine. Biden ja Saksamaa ähvardavad blokeerida Nord Stream 2 kui Venemaa peaks jätkama Ukraina suhtes pingete eskaleerimist. Kui nüüd vähegi peaga mõelda, siis Venemaa ei jätkagi, ja mida see siis tähendab? Et need tegelased saavad hõisata, et näe meie ähvardus töötab ja laseme Nord Stream 2 käiku. Kõik rahul? Lihtne on ikka üldsusega manipuleerida. Vahel paneb lausa imestama, kui lihtne,” kommenteerib poliitikavaatleja Taivo Sepp