Saksamaa ja Kreml taas ühes paadis: Putin ja Merkel arutasid võimalikku ühist vaktsiinitootmist

Rubriik Maailm On
See sõprus teeb paljud ettevaatlikuks.

Vene president Vladimir Putin ja Saksa liidukantsler  Angela Merkel arutasid telefonitsi võimalust toota ühiselt vaktsiine koroonaviiruse vastu, teatas teisipäeval Kreml.

“Arutati koostööd võitluses koroonaviiruse pandeemiaga, rõhuasetusega võimalikule väljavaatele ühiselt vaktsiine toota,” on öeldud Kremli avalduses, mille kohaselt jätkavad kahe riigi tervishoiuministeeriumid ja asjakohased ametkonnad selleteemalisi kontakte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõne all oli ka Ida-Ukrainas jätkuva Kiievi ja venemeelsete separatistide konflikti lahendamine, mis on pärast 2015. aasta rahulepete allkirjastamisest paigal tammunud.

Nii Venemaa kui Saksamaa alustasid hiljuti massilist vaktsineerimist, et ohjeldada koroonaviiruse levikut ka vältida üleriigiliste sulgemismeetmete taaskehtestamist.

Kui Saksamaa kasutab vaktsiini, mille töötasid ühiselt välja USA ravimihiid Pfizer ja Mainzis asuv ettevõte BioNtech, siis Venemaa kodumaist Sputnik V-d.

Venemaa teatas Sputniku registreerimisest augustis, veel enne ulatuslikke kliinilisi katsetusi. Vaktsiini kiirkorras heakskiitmine tekitas kahtlusi selle turvalisuse osas ning mõned kriitikud nimetasid seda Venemaa geopoliitilise mõju kindlustamise tööriistaks.

Venemaa alustas massilist vaktsineerimist detsembris; esimesed kaitsesüstid tehti meedikutele, õpetajatele ja eakatele.

Sputniku välja töötanud riikliku uurimiskeskuse Gamaleja direktori Aleksandr Gintsburgi sõnul on praeguseks Venemaal vaktsineeritud üle miljoni inimese. Venemaa on tarninud oma vaktsiini ka Valgevenesse, Serbiasse ja Argentinasse ning teatanud ka 2,6 miljoni doosi saatmisest Boliiviasse, kuid on tunnistanud raskusi tootmisvõimsusega.

Märgina Sputniku tunnistamisest Läänes teatas Briti-Rootsi ravimifirma AstraZeneca detsembris kliinilistest katsetustest omaenda ja Vene vaktsiini seguga. Mõlemad vaktsiinid, nii AstraZeneca AZD1222 kui Sputnik V on loodud adenoviiruse vektorite alusel, kuid on ebaselge, millal need testid läbi viiakse.

Saksamaa tihe koostöö Putini-Venemaaga, millesse mahub ka gaasijuhe Nord Stream 2, on Ida-Euroopas suurt ärevust tekitanud, sest selle tagajärjeks võib saada Venemaale suuri investeeringuid teinud Saksamaa kõrvalejäämine julgeolekuliselt ohtlikes olukordades. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused