Saksamaa ja Venemaa flirt näib muutuvat kuumaks suhteks — Eestile on see tugev ohumärk

Maailm,
©Sergei Trofimov/Den za Dnjom
Vladimir Jakunin konverentsil “Tallinna rollist Eesti-Vene majandussuhetes”.

Eesti jätkab Merkeli-Saksamaa sabas sörkimist, jättes kõrvale normaalsed suhted USA-ga — samas aga on just Saksamaa Eesti potentsiaalsele vaenlasele Kremlile kiiresti lähenemas.

Venemaa Raudteede endine juht ja president Vladimir Putini liitlane Vladimir Jakunin on saanud kuue kuu pikkuse Saksamaa viisa, mille eesmärgiks on võimaldada tal seal elada ja töötada, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksa võimude otsus on tähelepanuväärne seetõttu, et kuigi Jakunini suhtes ei ole Euroopa Liit sanktsioone kehtestanud, on tegu siiski USA (ja ka Austraalia) sanktsioonide nimekirjas oleva isikuga. Jakunini suhtes rakendatud sanktsioonid on osa Putini siseringi vastastest sammudest, millega USA ja Austraalia reageerisid 2014. aastal Krimmi annekteerimisele Moskva poolt, vahendas Deutsche Welle.

Saksamaa suhtleb Kremliga juba tihedalt, kartmata suuremat hukkamõistu. Kui Venemaa autoritaarse presidendi Vladimir Putiniga kohtub näiteks Ungari peaminister Viktor Orban või Prantsusmaa juhtiv opositsiooniliider Marine Le Pen, puhkeb kohe jutt Kremli mõjuagentidest – kui seda aga teeb Saksamaa kantsler Angela Merkel, tundub kõik normaalne olevat.

Vene president Vladimir Putin ja Saksa kantsler Angela Merkel on ühel meelel vajaduses kaitsta gaasijuhtme Nord Stream 2 projekti kolmandate riikide rünnakute eest, ütles hiljuti Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov. Tõenäoliselt peetakse silmas USA karme hoiatusi, et see projekt ohustab Euroopa sõltumatust Vene energiaallikatest ja on seega julgeolekuoht.

“Üldise arusaama kohaselt on see projekt kommertslikult tulus, konkurentsivõimeline ja seetõttu tuleb rakendada meetmeid tagamaks, et see on kaitstud kolmandate riikide konkurentsivastaste ja ebaseaduslike rünnakute eest. Mingi kokkuleppe saavutamist eesmärgiks ei seatud, kuid pooled jagasid seisukohta, et projekt on vajalik ja tuleb lõpule viia,” lisas Peskov.

Nord Stream 2 on leidnud tugevat vastuseisu ka suure osa Euroopa Liidu liikmesriikide poolt, kuid Saksamaa, Rootsi ja Soome on sellele rohelist tuld vilgutanud. Saksamaal ülisuurt mõju omav endine sotsiaaldemokraadist kantsler ja Nord Stream 2 gaasijuhet rajava Vene-Saksa ühisettevõtte nõukogu esimees Gerhard Schröder on Putini isiklik sõber, keda isegi kodumaal peetakse Kremli mõjuagendiks.

Eesti ja teiste Baltimaade jaoks on Saksamaa kujunemas ohtlikuks ja samas kasutuks liitlaseks, kes võib Vene toorme, turu ja energiaallikate nimel meid kõhklemata maha müüa, sõlmides tagantselja meile kahjulikke mõjuleppeid. Või nagu öeldakse — Molotov on endiselt elus, Kreml otsib uut Ribbentroppi.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused