Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa kasvab vastuseis karmile koroonapoliitikale

-
12.01.2022
Piirangute vastased protestid Saksamaal.
© Uued Uudised

Saksamaal jätkusid nädalavahetusel ja esmaspäeval protestid rangete koroonapiirangute vastu. Kümned tuhanded inimesed kogunesid tänavatele Hamburgis, Saarlandis, Düsseldorfis ja mujal. Ainuüksi Baieri liidumaa Ülem-Baieri ringkonnas toimus ligi 30 erinevat demonstratsiooni ja Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal oli 20 protestikogunemist. Umbes 17 000 inimest protesteeris piirangute ja sundvaktsineerimise vastu Thüringenis, suur meeleavaldus toimus ka Bonnis.

Enamasti möödusid protestiaktsioonid rahumeelselt. Toimus ka paar nn vastuaktsiooni, ehkki need olid küllaltki väikesemahulised. Bayreuthi vastumeeleavaldusel hoidis üks inimene plakatit kirjaga: „Koroona teeb sind haigeks. Kastist väljapoole mõtlemine teeb sind rumalaks.“

Saksamaa jätkab üha rangemate piirangute kehtestamist lootuses piirata COVID-19 levikut. Riigis kehtib nn 2G süsteem, s.t restoranidesse, baaridesse, kinodesse jne pääsevad ainult „täielikult vaktsineeritud“ inimesed või läbipõdemistõendiga inimesed.

Lisaks on antud teada, et peagi keelatakse vaktsineerimata poliitikutel siseneda Bundestagi istungitesaali. Vaktsineeritud isikuteks loetakse ainult neid, kes on teinud ka nn tõhustusdoosi, samuti ei kehti istungitesaali pääsemiseks enam läbipõdemistõend. „Täielikult“ mittevaktsineeritud rahvaesindajad peavad esitama Bundestagi hoonesse sisenemiseks negatiivse koroonatesti ja saavad istungitel osaleda ainult külastajatetribüünil istudes. Ka kõnelema peavad nad sealt.

Terve hulk endiseid ja praeguseid poliitikuid, juriste ja ka ajakirjanikke on Saksamaa koroonapoliitikat teravalt kritiseerinud, nimetades seda rünnakuks demokraatia vastu. Näiteks kirjutas Saksamaa endine siseminister Otto Schilly ajalehes Die Welt, et vabas demokraatlikus õigusriigis ei ole riigil õigust sundida üksikisikule peale teatud meditsiinilisi protseduure, seda enam, et praegused vaktsiinid on töötatud välja kiiruga ning nende kohta puuduvad pikaajalised uurimisandmed. Schilly sõnul on üldine vaktsineerimisnõue igas mõttes põhiseadusvastane, selle kehtestamine süvendab veelgi ühiskondlikke lõhesid ja seda väga ohtliku piirini, millega võivad kaasneda vägivallapuhangud. Sellise olukorra tekitamine on vastutustundetu.

Allikas: Breitbart, Die Welt