Saksamaa migratsioonibüroo ei saa võltspagulaste ja asüülipetturitega hakkama

Pegida meelavaldus Dresdenis 2016

Saksamaa föderaalset migratsioonibürood (BAMF) süüdistatakse pagulasestaatuse ärakasutamises, kuna nad kontrollivad väga harva, kas Saksamaale põgenikena saabuvad inimesed oma kodumaal ka tegelikult ohus ja kas nende asukohariik on kuulutatud turvaliseks või mitte.

BAMF-il on kohustus uurida iga pagulasstaatuse saanud inimese olukorda uuesti kolme aasta jooksul pärast staatuse saamist ja veenduda, kas isik on oma kodumaal endiselt ohus. Kui büroo ei ole pagulasele kolmandaks riigis viibimise aastaks taustakontrolli teinud, antakse isikule alaline elamisluba.

Siiani on BAMF tühistanud vaid 206 inimese pagulasstaatuse, ehkki läbi tuleks vaadata 107 000 juhtumit. Sel aastal on vaadatud läbi kõigest 1552 põgenikustaatusega migrandi dokumendid ja aasta aastalt võetakse staatus ära üha vähematelt inimestelt.

Kantsler Angela Merkeli parteisse (CDU) kuuluv poliitik Armin Schuster kritiseeris BAMF-i teravalt ja leidis, et kui büroo sisuliselt ei kontrolligi enam, kas põgenikustaatusega isikud ikka vajavad kaitset ja neile antakse tähtajatu elamisluba, siis muutub asüüliõigus sisuliselt immigratsiooniõiguseks. Ta lisab, et Saksamaa järgmine koalitsioon peab jälgima, et alalist elamisluba ei saadaks nii kergelt ja et iga isiku puhul viiakse läbi kontroll tagamaks, et isikul on õigus saada asüüli.

Aga isegi juhul, kui migrandilt võetakse pagulasstaatus, ei tähenda see sugugi, et nad kohe maalt välja saadetakse. Saksamaal elab lugematu arv migrante, kelle asüülitaotlust ei ole rahuldatud ja kes on deporteerimisest keeldunud või keda ei saa erinevatel põhjustel maalt välja saata.

Alates 20. detsembril 2016 toimunud Berliini terrorirünnakust, mille pani toime asüülita jäänud Anis Amri, on tagasilükatud asüülitaotlejatega toimunud hulgaliselt intsidente. Kõige hiljutisem neist oli möödunud nädalal, mil Pakistanist päris migrant tappis väidetavalt oma kahe aastase tütre ja põgenes politseinike eest.

Allikas: Breitbart

Refereerinud Triin van Doorslaer

Kommentaarid