Saksamaa on kriitilise piiri ületanud: isegi migratsiooni lakkades kasvab võõrtaustaga inimeste arv jätkuvalt

Rubriik Maailm On
©AP/Scanpix
Saksamaa tulevik. Ramadaan Neukoellnis.

Saksamaal rahvastikust on nüüdseks juba neljandik sisserändaja taustaga. Selle põhjuseks on viimaste aastate migratsioonilaine, kuid ka tõsiasi, et Saksa naistel on vähem lapsi kui immigrantidel.

Värske statistika kohaselt oli Saksamaal 2018. aastal 25,5%  rahvastikust sisserändaja taustaga (rahvaarv 81,6 miljonit). 2005. aastal oli see 14%. Migranditaustaga inimeste osakaal ei kasva aga ainult mitte suurenenud sisserände ja põlissakslaste madala sündimuse tõttu, vaid ka sakslaste suurenenud väljarände pärast. Igal aastal lahkub Saksamaalt sadu tuhandeid sakslasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka vanuseliselt on näha sakslaste osakaalu vähenemist. Kui 50-55-aastaseid sakslasi on 5,6 miljonit, siis 25-30-aastaseid on 3,4 miljonit. Kõige nooremas vanusegrupis on aga juba 1,5 miljon sisserändajataustaga last, mis moodustab 41% alla 5-aastastest lastest.

Loomulikult on sellise statistika tegemist ja sisserändajataustaga inimeste eristamist Saksamaal palju kritiseeritud.

Kuni 2005. aastani eristas rahvastikustatistika vaid sakslasi ja välismaalasi ja seda kodakondsuspõhiselt. Alates 2005. aastast on aga kasutusel termin „sisserändajataustaga“. Ent tänu niisugusele eristamisele on võimalik teha statistikat, mis näitab, et 2018. aastal oli 20,8 miljonist sisserändajataustaga isikust 7,44 miljonit pärit teistest Euroopa Liidu riikidest, 936 000 isikut Aafrikast ja 4,47 miljonit Aasiast, nende hulgas 3,2 miljonit Lähis-Idast.

Mitte-ELi riikidest on Saksamaal 3,39 miljonit Türgi päritolu sisserändajat (Türgit loetakse Saksamaa statistikaameti kohaselt Euroopa riigiks). Põhja-Ameerikast on Saksamaale tulnud 198 000 inimest ning Kesk- ja Lõuna-Ameerikast 349 000. Veidi enam kui pooltel (52%) sisserändajataustaga isikutest on Saksa kodakondsus (sageli ka topeltkodakondsusena).

Migratsioonispetsialist Daniel Thymi sõnul ei ole sellistes arvudes midagi üllatavat ja ka edaspidi tuleb arvestada üha suureneva sisserändajate protsendiga. Tema sõnul on sisserändajad enamasti noored inimesed, kellel sünnib tavaliselt rohkem lapsi kui põlissakslastel. „Isegi juhul kui praegusest hetkest alates enam ühtegi inimest Saksamaale juurde ei tuleks, kasvaks migranditaustaga inimeste osakaal rahvastikust,“ ütles Thym.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused