Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksamaa pagulaste vutimäng vägivallavastase egiidi all lõppes araablaste ja aafriklaste suurkaklusega

-
27.07.2018
Rassism võib jalgpallis tekkida ka nii, et valgeid vutimehi mängus üldse polegi.
© Reuters/Scanpix

Saksamaal Zwickaus peatati sallivuse egiidi all peetud jalgpalliturniir, kuna kaks pagulastest koostatud meeskonda läksid omavahel kisklema.

Tegelikult on Zwickaus toimuva iga-aastase tänavajalgpalliturniiri eesmärk ühendada sportlasi diskrimineerimise ja vägivalla vastu ning edastada selliseid väärtusi, nagu sallivus ja õiglane mäng. Möödunud nädalavahetusel olid asjad siiski  teistmoodi, mäng tuli tühistada kahe põgenikerühma omavahelise võitluse tõttu. Nii lõppes “Roter Baum” ja “Marienthal United 08” mäng, mis häbistab turniiri nime “United Colors Streetsoccer Cup”, vahendab kansalainen.fi väljaannet Freie Presse.

Tunnistajad rääkisid, et vastasseis kahe meeskonna vahel, kellest üks oli araablaste, teine aafriklaste oma, tekkis sellest, et üks meeskond soovis kasutada täiendavat mängijat, kes ei olnud varem mängudes osalenud. Teine meeskond oli selle vastu, kuid mängija toodi siiski väljakule, kust teda siis jõuga kõrvaldada üritati. Kaklus aga algas sellest, et üks jalgpallur olevat teinud teise mängija ema kohta häbiväärseid märkusi.

Vaatajad kirjeldavad vägivalda väljakul hirmutavana. Zwickau Oberplanitzilt pärit Bernd Riedel (68), kes elab praegu Berliinis Neuköllnis ja oli kodulinnas nädalavahetusel külas, ütles: “Ma kogen Neuköllnis päeva jooksul palju konflikte, kuid midagi sellist, mida ma laupäeval Zwickaus kogesin, ei ole ma oma elus näinud  — ma muretsesin mängijate elude pärast. Nad oleksid nagu täielikult metsistunud ja peksid üksteist valimatult. See oleks võinud halvasti lõppeda, korraldajad pidanuks kiiremini sekkuma,” rääkis Riedel.

Korraldaja René Hahni sõnul ei saanud keegi suuri vigastusi, kuid seda juhtumit ei saa tähelepanuta jätta. “See ei ole tase, millel me tahame jalgpalli mängida,” ütles Hahn, kes tahab kiiresti juhtumit hinnata. Esimesed kõnelused kakluses osalenutega on juba toimunud. “Pagulased on väga erineva temperamentiga, kuid vägivald pole lubatud,” sõnas korraldaja. See edastatakse turniiris osalejatele kindla nõudmisena, samuti tahetakse organisatoorseid muutusi teha, turniiri lõpetamine siiski teemaks pole.

Immigrantidest üleküllastunud Saksamaal on ainuüksi Berliinis põgenikke (83 222) rohkem kui kogu Kreekas (83 000), kirjutab Welt.